Hírek - KÖRNYEZETVÉDELMI VILÁGNAP GYEREKSZEMMEL



KÖRNYEZETVÉDELMI VILÁGNAP GYEREKSZEMMEL

vissza...

2026.06.12, 10:23

Tudják már azt másodikosaink is, hogy a műanyagszennyezés globális probléma, amely súlyosan veszélyezteti az óceánokat, a vadvilágot és az emberi egészséget is. A Környezetvédelmi világnap minden évben rávilágít minket arra a fontos feladatra, hogy -ha tehetjük - csökkentsük a műanyag hulladékokat, segítsük elő a fenntartható alternatívák alkalmazását és ösztönözzünk a globális együttműködésre.
Ösztönözve tehát 2.a osztályos kis diákjainkat, a saját tapasztalataikon keresztül ismerkedhettek ők is ezen a délutánon a tudatos hulladékkezelés fontosságával: a tanév során szorgalmasan és rendszeresen gyűjtögették a szülinapozás és névnapozás alkalmával üressé vált üvegeket és palackokat, majd azokkal elsétálva a közeli visszaváltó automatához, visszaváltották azokat, így aktívan hozzájárulhattak ők is a környezet védelméhez.
A program során a tanulók megtapasztalhatták, hogy az apró, mindennapi cselekedetek is mennyire sokat számítanak bolygónk védelmében. A visszaváltások közös élményt jelentettek számukra, miközben fejlődött környezettudatos szemléletük és felelősségérzetük is.
Hiszünk abban, hogy a környezettudatos nevelés egyik legjobb módja a cselekvő részvétel. Másodikosaink egész éves munkája bizonyítja, hogy a kis lépésekből is születhetnek nagy eredmények.