Osztálytermi színházi előadás a 7b-ben

2024.03.18, 16:15

Az osztályunk a Trigonometria előadást tekintették meg a színházi előadásban. A néző és játékteret iskolapadból székekből alakították ki. Az előadást interaktív játékok szakították meg, hogy az osztályközösséggel együtt gondolkodva részesei legyenek a gyerekek a történetnek. A mai előadásban három fiatal történetét ismerték meg, az előadásban előkerült a szerelem, a barátság. A gyerekek a színház nyelvén keresztül körbejárták azokat a dilemmákat, problémákat helyzeteket amelyeket a történet szereplői végigélnek.

IV.korcsoportos labdarúgás diákolimpia 2. helyezés

2024.03.18, 15:33

Csapattagok: Daróczi Zoltán, Daróczi Máté, Hoszpodár Péter, Józsa Kristóf, Incze Gergő, Nyújtó László, Bundik Ádám, Bíró Nagy Ádám!

Tornyi László testnevelő pedagógus kísérte a fiúkat!

Szeretettel gratulálunk!

Rajzpályázat eredményhirdetése és iskolakóstolgató márciusban

2024.03.18, 15:19

Márciusi iskolakóstolgató foglalkozásunk előtt iskolánk alulájában került sor a Minek örül a fogad? címmel óvodásoknak  meghirdetett rajzverseny eredményhirdetésére. Nagyon sok szép rajz érkezett a helyi és környékbeli óvodákból, melyet hálásan köszönünk! A leendő iskolások a fogápoláshoz kapcsolódó meglepetést kaptak.

A jelen levő gyerekek a tanítónénikkel a könyvtárban egy rövid, érdekes csikóhalakról szóló kisfilm megtekintése után Szilvi néni csiga- és kagylógyűjteményét tekinthették meg, csigakarkötőt fűzhettek és színezhettek.  Emlékezetes szerda este volt ez kicsiknek és nagyoknak egyaránt!

Nagy szeretettel várunk minden óvodást az április 10-ei tavaszváró iskolakóstolgatónkra is, mely az idei tanévben az utolsó lesz!

Futball körzeti verseny II. korcsoport

2024.03.18, 14:10

Március 22-én a Morotván került megrendezésre a II. korcsoportos fiúk futball mérkőzése, ahol nagyon szépen szerepeltek, és ezüst éremmel térhettek haza.
Büszkék vagyunk Rátok, nagyon ügyesek voltatok!
Köszönjük szépen a felkészítést és a szülők segítségét!
Résztvevők:
Körtvélyesi Ádám 3.a, Megyaszai Máté 3.a, Nagy Gergő 3.a, Fekete Kevin 3.b, Rácz Péter 3b, Sajó Imre 3.b, Gut Gellért Vilmos 4.a, Sifter Benett 4.a, Balogh Bendegúz 4.b, Józsa Ákos 4.b

Informatikai verseny

2024.03.18, 13:58

2024.március 22-én a 3.és 4.évfolyamból Micskei Lívia 4.a, Kari Lilla 4.a, Balázs Roland 3.a és Baczó Attila Márk 4.b osztályos tanuló Debrecenben az Epreskerti Általános Iskolában a "Csete-Szemesi Attila Vármegyei Informatika/Digitális Kultúra versenyen" vettek részt. Mindannyian nagyon szépen teljesítettek.
Kari Lilla 4.a osztályos tanuló és Micskei Lívia 4.a osztályos tanuló I.helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Enyedi-Sárosi Mária

III.KORCSOPORT LÁNYOK NÁDUDVARON RENDEZETT MEGYEI DÖNTŐ DIÁKOLIMPIA

2024.03.18, 11:53

!!!Győzelem!!! Irány az ORSZÁGOS!!!!

Csapattagok: Simon Laura, Méhes Annamária, Gáti Janka, Varga Lili, Daróczi Emma, Vida Lara, Szilágyi Annabella, Tóth Lotti, Pap Sztella, Kovács Lili!

Boldogság Világnapja

2024.03.18, 09:56

Március 20-án ünnepeljük a boldogság világnapját. Az emberi lét alapvető célja a boldogság keresése. A pozitív érzelmi állapotok, a boldogság megteremtésének technikái megtanulhatók. A boldogság ösztönöz bennünket arra, hogy gyakorlati lépéseket tegyünk álmaink megvalósítása érdekében.

Boldogság-híd: „ A kedvesség szép híd az emberek között: lélekforrasztó!”

Jobb Veletek a Világ!

Hittan oktatás 2024/2025-ös tanév

2024.03.18, 08:25

Tisztelt Szülők!

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskolában a 2024/2025-ös tanévben az alábbi egyházak/gyülekezetek jelezték, hogy hit-és erkölcstan órákat tartanak.

Magyarországi Református Egyház

Majláth József lelkipásztor és Kerekes Dóra hitoktató

4100 Berettyóújfalu Kálvin tér 3

Tel:54/402-619

Magyar Katolikus Egyház

Györgyfiné Kulcsár Zita hitoktató

4100 Berettyóújfalu Kossuth u. 29

Tel:54/ 401-126,  06-30-525 1520

Hit Gyülekezete

Dr Törösné Jeszenszki Márta hitoktató

Tel: 06-20/931 8427

Filadelfia Baptista Gyülekezet

Elekné Szoboszlai Réka hitoktató

Tel: 06 20 886 0408

Berettyóújfalu, 2024. március 20.

Kurtán Mónika

főigazgató

Újabb diákolimpiai siker

2024.03.17, 22:09

03. 08-án, pénteken Berettyóújfaluban megrendezett VI. korcsoportos lányok kézilabda diákolimpián 3.helyezést értek el!
Felkészítő pedagógusok: Tornyi László és Ulics István
CSAPATTAGOK: Ékes Johanna, Pattyán Dóra, Nagy Emese, Fent Mirjam, Gáti Janka, Méhes Annamária, Varga Lili, Daróczi Emma, Pap Sztella, Tóth Lotti
Szeretettel gratulálunk nekik!