Hírek - Túra a Derecskei Nagy-nyomás puszta vidékénTúra a Derecskei Nagy-nyomás puszta vidékén

vissza...

2018.05.22, 05:58

2018. május 18-án iskolánk 37 tanulójával egy túrán vettünk részt Dr. Zeke Tamás vezetésével. A Derecskei Nagy-nyomás puszta vidékét jártuk be és annak gazdag növény és állatvilágát csodálhattuk meg közelebbről.

Vízimadarakat figyelhettünk meg a gyerekekkel és találtunk egy gólyatöcs fészket is, benne a tojásokkal. Egy madárritkaság is megmutatta magát, mert egy ásólúd épp akkor szállt le a vízi területre. A zöld lombszöcske lárváinak különböző méreteivel, kék légivadászokat, fürgegyíkokat, barna varangy lárvákat fotóztak, néztek, fogak a diákok. A növényvilágból is találtunk „néhány” különleges fajt, mint például a gyalog akácot, az iringót, vagy a bókoló bogáncsot. A kedvenc a ragadós galaj volt, mely a legtöbb játékra adott lehetőséget.

A nagyon érdeklődő kis csapattal fáradtan, de élményekben gazdagon és természetesen sok-sok fotóval térünk vissza az iskolánkba.