Hírek - Rendhagyó történelemóra az 5.a-banRendhagyó történelemóra az 5.a-ban

vissza...

2018.05.16, 06:03

2018. május 7-én iskolánk 5.a osztálya a Derecske határában zajló régészeti feltárásra látogatott el. A Déri Múzeum régészeti igazgatóhelyettese, Dani János bevezette a gyerekeket az archeológia rejtelmeibe.

Beszámolt a leletegyüttes különlegességéről, ugyanis egy igen ritka családi temetkezésre bukkantak az ásatási területen. A szarmata sírban két felnőtt és két gyermek feküdt. A sírmelléklet is páratlannak bizonyult, római ezüstpénzekkel teli zacskót találtak a család mellett.

Tanulóink megtekinthették az ásatási területet, néhány tárgyat is kézbe vehettek, megismerhették ezt az érdekes munkát. Érdeklődő kérdéseikre mind a régész, mind az ott dolgozó szakemberek szívesen válaszoltak. A program sikerét mi sem bizonyítja jobban, hogy a búcsúzkodás során már a régészképzésről faggatták Dani Jánost.

Bukusné Tóth Lívia