Hírek - MEGYEI ANGOL VERSENY AZ ANGOLT EMELT NYELVEN OKTATÓ JÓZSEF ATTILA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBANMEGYEI ANGOL VERSENY AZ ANGOLT EMELT NYELVEN OKTATÓ JÓZSEF ATTILA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

vissza...

2021.12.20, 08:17

MEGYEI ANGOL VERSENY AZ ANGOLT EMELT NYELVEN OKTATÓ JÓZSEF ATTILA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Iskolánkban hagyománnyá vált a kerületi angol nyelvi verseny megszervezése a 7.-8- évfolyam részére, amelyet az idén tovább bővítettünk. Ez olyannyira sikerült, hogy nemcsak a megyéből, hanem a megyén túlról is érkezett hozzánk nevezés. A verseny két kategóriában zajlott, hogy az angolt normál óraszámban tanulók is sikerélményhez juthassanak. A tagozatos iskolák illetve emelt óraszámban tanulók külön voltak értékelve. Sajnos a járványhelyzet a valós találkozást, a hagyományos tesztversenyünket meghiúsította . Így online versenyünk került megrendezésre. A tanulóknak MY DREAM SCHOOL témában videót vagy PowerPoint prezentációt kellett elkészíteniük. Közel 40 színvonalas pályamunka érkezett, köztük sok videós változat, ami plusz készségeket igényelt a versenyzőktől. Ezek nemcsak az idegen nyelv területén tükrözték a tanulók jártasságát, hanem informatikai tudásukat és kreativitásukat is bizonyították. Az eredmények: 7. osztály normál óraszám: 1. helyezett: Szűcs Regina (Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, Kaba; felkészítő tanár: Dombi Zoltánné) 2. helyezett: Fazekas Nóra (Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, Kaba; felkészítő tanár: Dombi Zoltánné) 3. helyezett: Szoboszlai Sára (Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, Kaba; felkészítő tanár: Dombi Zoltánné)

7. osztály emelt óraszám: 1. helyezett: Aradvári-Varga Emma (Püspökladányi Petőfi Sándor Ált. Iskola, Püspökladány; felkészítő tanár: Jámborné Hegedűs Erika) 2. helyezett: Husi Dóra (Hőgyes Endre Gimnázium, Hajdúszoboszló; felkészítő tanár: Erdei Gyöngyi)

3. helyezett: Simkó Rita (Hőgyes Endre Gimnázium, Hajdúszoboszló;

felkészítő tanár: Erdei Gyöngyi)

8. osztály normál óraszám: 1. helyezett: Kádár Nóra (Irinyi Károly Ált. Iskola, Esztár, felkészítő tanár: Szökőcs Beáta) 2. helyezett: Molnár Míra (Szent György Görögkatolikus Óvoda és Ált. Iskola, Kisvárda; felkészítő tanár: Lukács Ildikó) 3. helyezett: Farkas Fruzsina (Biharkeresztesi Bocskai István Ált. Iskola Kismarjai Bocskai István Tagiskolája, Kismarja; felkészítő tanár: Kék-Papp Dóra)

8. osztály emelt óraszám: 1. helyezett: Andrási Jázmin (Püspökladányi Petőfi Sándor Ált. Iskola, Püspökladány; felkészítő tanár: Jámborné Hegedűs Erika) 2. helyezett: Beke Lilla (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, Ebes; felkészítő tanár: Csiháné Pálinkás Krisztina) 3. helyezett: Kovács Nelli Hanna (Püspökladányi Petőfi Sándor Ált. Iskola, Püspökladány; felkészítő tanár: Jámborné Hegedűs Erika)

Pálóczi Borbála, az Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 8. osztályos tanulója kreativitásáért különdíjban részesült. Felkészítő tanára: Trefán Gabriella Krisztina.

SZERETETTEL GRATULÁLUNK! ÁLDOTT ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!