Hírek - Magyar Parasport Napja a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI-ban

2018.02.26, 06:49

A Magyar Országgyűlés 2017. december 12-én egyhangúlag szavazta meg, hogy február 22-én a Magyar Parasport Napját ünnepeljük, melyhez iskolánk is örömmel csatlakozott. Testnevelés, erkölcstan és osztályfőnöki órákon hívtuk fel a figyelmet, ismertettük meg tanulóinkat a Parasport Nap üzenetével, lényegével.

Ez a nap ráirányítja a figyelmet arra, hogy több van, mi összeköt, mint ami elválaszt minket. Ez nem csupán a fogyatékossággal élő sportolóknak szól, hanem mindannyiunknak, valamennyi diáknak, felnőttnek, szülőnek, edzőknek és ép sportolónak.