Hírek - Határtalanul - 2017Határtalanul - 2017

vissza...

2017.06.07, 10:06

2017. május 30-án negyvenkét bátor hetedikes diák és öt kísérõtanár várakozott a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola elõtt, hogy útnak induljon a HATÁRTALANUL! 2017 pályázati program keretein belül a festõi szépségû Pádis-fennsíkra, Partium eme részének vadregényes tájaira. Utunk során megtekintettük Biharország egykori fõvárosának, Nagyváradnak magyar vonatkozású nevezetességeit. Ezt követõen Belényes felé vettük az irányt, ahol a szórványban élõ magyarság templomait csodálhattunk meg. Hosszú szerpentineken araszolva elértünk a Pádis-fennsíkra, ahol a következõ két napban szinte földöntúli áhítattal túrázva ámultunk a Csodavár, az Eszkimó-jégbarlang, a Szamos-bazár, és még számtalan hihetetlen természeti képzõdmény varázslatán. Június 2-án, a kirándulás utolsó napján pedig tisztelettel adóztunk a 200 éve született Arany János emberi és költõi nagysága elõtt Nagyszalontán. Hazaérkezve megállapítottuk: Ennyire talán még sosem fáradtunk el, de ilyen szívesen talán még sose gondoltunk egyetlen kirándulásunkra sem.