Hírek - Harmadik Adventi gyertyagyújtásHarmadik Adventi gyertyagyújtás

vissza...

2017.12.15, 11:49

Intézményünkben immár harmadik alkalommal meggyújtottuk az Adventi gyertyát. Iskolánk 2.osztályos tanulói kis ünnepi mûsorukkal elvarázsolták a pedagógusokat és a többi osztályt.

Az alábbi szép ünnepi szavalatokat hallhattuk:

Kovács Boglárka és Csarkó Csenge 2. b Galambos Bernadett: Az ajándék címû verse

Ékes Johanna 2. a

Aranyosi Ervin: Álmodozás

Gulyás Emma 2. a

Aranyosi Ervin: Mi lenne ha a karácsony?

László Noémi 2. b

Pálfalvi Nándor: Karácsony

A „szálljatok le” címû karácsonyi dal elsõ versszakát  nagyon szépen énekelte Gulyás Emma 2. a és Hadobás Luca 2. b osztályos tanulók, melyet utána mindkét második osztály közösen énekelte el tanító nénijük vezetésével.

A továbbiakban immár harmadik alkalommal iskolánk egyik kiváló pedagógusa, Bukusné Tóth Lívia meglepte a gyerekeket a harmadik ünnepi Adventi gyertyagyújtás alkalmával. József Attila: Betlehemi királyok címû versét vetítette le a Kormorán együttes Vikidál Gyula, Deák Bill Gyula és Varga Miklós elõadásával. A kis ünnepi megemlékezés végén meggyújtottuk a harmadik gyertyát.