Hírek - Ha eljön Vilmos… - Színházi előadás iskolánkbanHa eljön Vilmos… - Színházi előadás iskolánkban

vissza...

2018.03.17, 18:39

2018. március 13-án a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI 4 .b osztályához érkeztek a debreceni Csokonai Színház színészei,  Andri Snaer Magnason: Ha eljön Vilmos … osztálytermi színházi nevelési előadásával.

Létezik a világban egy bolygó, ahol csak gyerekek élnek. Mindannyiuk szívében egy mérhetetlen mély kút lakozik, amely tele van fiatalsággal, ezért sohasem nőnek fel. Így élnek évszázadok, talán évezredek óta. Azonban egyszer csak becsapódik egy űrhajó, a bolygóra egy felnőtt érkezik, aki teljesen új fejezetet nyit a bolygó és lakói életében.

Az előadás során, a drámában kibontakozó konfliktusok miértjén a gyerekek együtt gondolkodtak a szigetlakókkal. A gyerekek fogalmazták meg a történet szereplőivel, hogy mit kell tennie, hogyan kell viselkednie Vilmosnak, hogy a bolygón maradhasson.