Hírek - Csigaházak, kagylók kiállítása az iskolábanCsigaházak, kagylók kiállítása az iskolában

vissza...

2019.10.04, 13:27

A Környezet-és Egészségvédelmi Hetek egyik programjakén rendhagyó órán vesznek részt iskolánk tanulói. Serra-Páka Szilvia pedagógus többezres csigaház és kagylógyűjteményéből nyílt kiállítás könyvtárunkban, ahol Szilvi néni vezetésével ismeretterjesztő, interaktív foglalkozások keretében ismerkedhetnek meg a gyerekek ezen páratlan gyűjtemény egy részével.

Szilvi néni szavait idézve „A tengeri csigák házai és a kagylók héjai már ősidők óta gyönyörködtetik az embereket. Különös alakjuk, ragyogó színük és látványos mintázatuk a természet legcsodálatosabb alkotásai közé tartoznak. E miatt kezdtem el én is gyűjteni, valamikor gyermekkoromban. Az elmúlt 25 évben egész szép gyűjteményre tettem szert, amit máig szívesen gyarapítok egy-egy érdekes példánnyal.”