Hírek - Berettyóújfalu LEG-jei 2018

Hírek - Berettyóújfalu LEG-jei 2018



Berettyóújfalu LEG-jei 2018

vissza...

2018.06.13, 11:43

Berettyóújfaluban több éves hagyománynak számít a városban működő általános és középiskolák, szakképző és művészetoktatási intézmények kimagasló tanulmányi és sporteredményeket elért tanulóinak az adott tanév végén történő elismerése és jutalmazása. A Nadányi Zoltán Művelődési Ház Színházterme adott otthont 2018. június 13-án délelőtt annak az ünnepi rendezvénynek, melyen azokat a tanulókat részesítették elismerésben, akik térségi, megyei, vagy országos szinten értek el kiemelkedő eredményeket. Iskolánk tanulói is szép számban képviselték intézményünket. Díjazottjaink nevei és eredményei az alábbiakban olvashatók.


 

A JÓZSEF ATTILA ÁLTALÁNOS ISKOLA (SZÉKHELY) DIÁKJAI

1. Drimba Kitti 1.a - XII. "Képzelet varázspálca" térségi versmondó verseny 1. hely

2. Jenei Zsófi 1.a - XII. "Képzelet varázspálca" térségi rajzverseny 1. hely

3. Nagy Zsombor 1.a

  • „Mesél a Sárrét” megyei mesemondó verseny 1. hely
  • Hatvani Prózamondó megyei verseny 1. hely

4. Patyán Dóra 1.b - Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola terjesztette fel rajzeredményeiért

5. Nagy Csenge 2.a

  • Nemzetközi úszóverseny Ausztria 3 arany érem
  • Hajós Alfréd Kupa Országos Úszóverseny 3 ezüst, 1 bronz
  • 16. Trauner Einladungsschwimmen nemzetközi úszóverseny 3 aranyérem

6. Briczky Balázs 2.a - Genius-Kwizda korcsoportos megyei sakkverseny 1. hely

7. Tóth Liza 2.a - Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola terjesztette fel rajzeredményeiért

8. Mohácsi Gergő 3.a

  • Hajós Alfréd Kupa Országos Úszóverseny 2 ezüstérem
  • Hungarospa Kupa nemzetközi úszóverseny aranyérem
  • VI. MVSI Kupa Miskolc Országos Úszóverseny ezüstérem
  • XII. Víz Világnapja Országos Úszóverseny bronzérem

9. Népdalénekes csoport: Balogh Zsuzsa 3.a (őt a zeneiskola is felterjesztette)–Balogh Anna 3.a–Sass Petra 3.a

  • I. Dr. Bencze Lászlóné Népzenei Emlékverseny arany minősítés
  • „Aranyhangszál” Területi Népdaléneklési Verseny arany minősítés

10. József Attila Általános Iskola néptánc csoportja: Fábián Sára 3.a–Nagy Eszter 4.a–Fábián Lili 5.b

  • I. Berettyó Gyermek Szóló Néptáncverseny arany minősítés
  • IV. Béres András Szólótáncverseny arany minősítés

11. Képes Hanna 3.b

  • Világtájoló Környezetismereti Vetélkedő országos döntő 1. hely
  • Zsákai Komplex Tanulmányi Verseny egyéni 1. hely

12. Machán Mira 3.b - Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola terjesztette fel rajzeredményeiért

13. Varga Lili 4.a - Sárréti Kupa területi birkózó verseny aranyérem

14. Balog Aliz Boglár 4.b (őt a zeneiskola is felterjesztette) 

  • Nemzetközi népdal-énekesi verseny 1. hely
  • I. Dr. Bencze Lászlóné Népzenei Emlékverseny arany minősítés
  • „Aranyhangszál” Területi Népdaléneklési Verseny arany minősítés

15. Briczky Gábor 4.b

  • Tudásbajnokság országos döntő – irodalom és szövegértés 1. hely
  • RISZI Kupa – Országos nehézségi sportmászó verseny 2. hely

16. Sacchetto Vittoria 5.a - XXVI. Varázsceruza megyei helyesíró verseny 1. hely

17. Almeida Costa Filipe Marcelo 5.a    

  • London Bridge Országos Angol Nyelvi Tesztversenyt 2. hely
  • Angol Tudásbajnokság megyei 1. hely

18. Balogh Noémi 5.b - A Debreceni Benedek Elek Általános Iskola megyei versmondó versenyén 1. hely

19. Kiss Bence 5.b - Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola terjesztette fel rajzeredményeiért

20. Frank Boáz 5.a - Béres András megyei népmesemondó verseny 1. hely

21. Nagy Gréta 5.b

  • I. Dr. Bencze Lászlóné Népzenei Emlékverseny arany minősítés
  • Nemzetközi népdal-énekesi verseny különdíj

22. Vágner Lara 5.b      

  • Megyei Sportlövő Diákolimpia Döntő 1. hely
  • Általános és Középiskolások Hajdú-Bihar Megyei Lövészbajnoksága 1. hely

23. Futsal csapat:

A csapatot képviselik: Mező Szabolcs, Mező Lőrinc (a József Attila Általános Iskola tanulói) és Takács Balázs (a Széchenyi István Tagiskola tanulója). A csapat többi tagja: Buczi Tamás, Csapó Gergő (a József Attila Általános Iskola tanulói), Kovács Zsombor (a Széchenyi István Tagiskola tanulója):

  • XII. Hajdú Városok országos futsal torna 2006-os korosztályában országos 1. helyezés

24. Pap Richard Sebastian 5.b

  • IV. Pro Agria Cikluszáró Országos Úszóverseny aranyérem
  • Nyílt Úszóverseny Hajdúszoboszló ezüstérem
  • II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa úszóverseny ezüstérem
  • Hungarospa Kupa Nemzetközi Úszóverseny bronzérem
  • Nemzetközi Hajós Alfréd Kupa 2 bronzérem
  • Észak-Alföldi Régió Úszóbajnokság Hajdúszoboszló bronzérem

25. Piruett csapat: Lakatos Tamara (7.a), Papp Panna (5.b)  a József Attila Általános Iskola tanulói, Nagy Sára (6.d) – a Széchenyi István Tagiskola tanulója:

  • IDF Világbajnokság 2 ezüstérem
  • "Az év tánca" országos minősítő verseny arany és gyémánt minősítés
  • Revolution Dance Cup országos minősítő verseny arany minősítés
  • Magyar Divat és Sporttánc Szövetség országos versenye 2 arany és 1 bronzérem
  • Euro Dance Fest versenye 1. hely
  • "Abigél" országos minősítő verseny kiemelt arany minősítés
  • „Rubin cipők" minősítő táncverseny rubin minősítés

26. Gut Gábor 6.a

  • Országos Duatlon Bajnokság csapat 1. hely
  • Országos triatlon klubcsapat országos bajnokság csapat 1. hely
  • Aquatlon Országos Bajnokság csapat 2. hely
  • Duatlon mix váltó országos bajnokság csapat 2. hely

27. Kóti Tamás 6.a 

  • II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa úszóverseny bronzérem
  • Hajós Alfréd Kupa Országos Úszóverseny 2 ezüstérem
  • Hungarospa Kupa Nemzetközi Úszóverseny 1 bronzérem
  • IV. PRO AGRIA Cikluszáró Úszóverseny 1 arany és bronz
  • II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa úszóverseny 1 bronzérem

28. Nagy Ádám 6.a

  • Trauner Einladungsschwimmen Nemzetközi Úszóverseny  1 arany és 1 bronz
  • Nemzetközi Úszóverseny Ausztria 1 arany és 1 ezüst
  • Hungarospa Kupa Nemzetközi Úszóverseny 1 ezüstérem
  • Hajós Alfréd Kupa Országos Úszóverseny 1 arany és 1 bronz
  • Észak-Alföldi Régió Úszóbajnokság Hajdúszoboszló 2 aranyérem
  • XXIII. Testvérvárosok Kupa Országos Úszóverseny 1 bronzérem
  • IV. PRO AGRIA Cikluszáró Országos Úszóverseny 1 arany és 3 bronz

29. Hastánc csapat Mezei Flóra 6.b – Rácz Petra 7.b – Marczin Anna 8.b:

  • Arrabona Nemzetközi Hastáncfesztivál csoportban 3 ezüst

30. Bohács Alexandra 6.b

  • II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa úszóverseny 1 arany és 1 ezüst
  • Észak-Alföldi Régió Úszóbajnokság Hajdúszoboszló 1 arany és ezüst
  • VI. MVSI Kupa Miskolc Országos Úszóverseny 1 aranyérem
  • Hajós Alfréd Kupa Országos Úszóverseny 1 ezüst, 2 bronz
  • XXI. Országos Rövidpályás Vidék Bajnokság egyéni csúcs

31. Gulyás Krisztián 6.b 

  • Észak-Alföldi Régió Úszóbajnokság Hajdúszoboszló 1 arany és 1 ezüst
  • VI. MVSI Kupa Miskolc Országos Úszóverseny 2 aranyérem
  • Hungarospa Kupa Nemzetközi Úszóverseny 1 ezüstérem
  • A Jövő Bajnokai Program - Úszás összrégiós döntő bronzérem
  • Hajós Alfréd Kupa Országos Úszóverseny 2 ezüst és 2 bronz
  • XXIII. Testvérvárosok Kupa Úszóverseny 1 bronzérem
  • IV. PRO AGRIA Cikluszáró Úszóverseny 1 arany és 1 bronz
  • Kárpát-medencei Tehetségnap - Felfedezettjeink 2018 díjazottja

32. Kovács Nikoletta 6.b - London Bridge Országos Angol Nyelvi Tesztverseny 2. hely

33. Patai Dóra 6.b

  • Nemzetközi népdal-énekesi verseny 1. hely
  • „Aranyhangszál” Területi Népdaléneklési Verseny arany minősítés

34. Gáti Panna 7.a

  • II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa úszóverseny 1 ezüst és 1 bronz
  • Észak-Alföldi Régió Úszóbajnokság Hajdúszoboszló 1 aranyérem
  • VI. MVSI Országos Úszó Kupa Miskolc 1 bronzérem
  • XXIII. Testvérvárosok Kupa Országos Úszóverseny 1 bronzérem
  • Nyílt úszóverseny Hajdúszoboszló 1 bronzérem

35. Pellei Soma 7.a - Varga Tamás Matematikaverseny megyei forduló 1. hely

36. Dobi Lili 7.b

  • OrszágosTriatlon verseny – Ózd 1. hely
  • Nemzetközi Athlaton  Verseny– Zágráb 1. hely
  • Duatlon Diákolimpia Országos Döntője 1. hely
  • Országos Oxigén Kupa 3. hely
  • Országos Duatlon Bajnokság 1. hely
  • Duatlon mix váltó országos bajnokság csapat 1. hely
  • 2017-es Gyermek Duatlon és Triatlon Ranglista 1. helyezett
  • 2017. Triatlon Szakosztály Jó tanuló-jó sportolója kitüntetés
  • Megyei Atlétika Diákolimpián 1500 m-en 1. hely

37. Incze Nóra 7.b

  • London Bridge Országos Angol Nyelvi Tesztversenyt 2. hely
  • Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei 1. hely

38. Szepesi Petra 7.b

  • Szép Magyar Beszéd Verseny tiszántúli forduló Kazinczy-jelvény bronz fokozat
  • Költészet napi megyei szavalóverseny 1. hely

39. Frank Ráhel 7.b (őt a zeneiskola is felterjesztette) - II. Megyei fuvolás találkozó arany minősítés

40. Ivascu Marius Sámuel 8.a

  • Országos angol nyelvi verseny döntőjén 1. hely
  • XXVIII. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny megyei 1. hely
  • Megyei Angol Verseny - Vörösmarty Napok 1. hely

41. Ungai Amanda 8.b

  • Erőemelő Világbajnokság Csehország 1. hely – világbajnok /3 világcsúcs/
  • Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupa 1. hely - világbajnok, felnőtt kategóriában 3. hely
  • Megyei Fekvenyomó Diákolimpia 1. hely