Hírek - Bátrak Ligája – Rákóczi Kupa 4. selejtező BerettyóújfaluBátrak Ligája – Rákóczi Kupa 4. selejtező Berettyóújfalu

vissza...

2019.04.08, 09:18

A rendezvényt dr. Nébald György, a Honvédelmi Sportszövetség általános alelnöke nyitotta meg. A hét selejtezőből és a budapesti fináléból álló sorozatban öt magyar és öt határon túli iskola nyolcfős, 7-8. osztályos tanulóiból álló csapatai tíz versenyszámban, többek között akadálypályákon, sorversenyekben, íjászatban mérték össze erejüket, illetve szellemi vetélkedő is szerepelt a programban. A budapesti fináléba minden selejtező legjobb magyar és legjobb határon túli csapata kerül be.

Az iskolánk 8 fős csapattal küzdötte végig a tíz állomást, amik a következők voltak: akadálypálya leküzdése célba dobással kiegészítve, falmászás, sor és váltóverseny, lézeres lövészet, villám tájékozódás, vívás, íjászat, távirányítós járművezetés, erőpróba, elméleti - II. Rákóczi Ferenc kora, élete, munkássága.

Csapattagok: Balázs Tamara 8.a, Gáti Panna 8.a, Gyulai Nóra 8.a, Lencsés Kata 8.a, Frank Dávid, Gulyás Krisztián,Tóth Benjamin, Márkus László 7.b

Nagyon keményen küzdöttetek, minden elismerésünk! Az iskola nevében köszönjük nektek az 500 ezer forint értékű sportszercsomagot!