Hírek - ARANY JÁNOS 200

ARANY JÁNOS 200

2017.05.25, 06:24

2017. május 19-én, a város napi rendezvények kapcsán került sor a berettyóújfalui általános iskolák megmérettetésére, ahol a téma Arany János volt. A versenyt évek hosszú sora óta a Bihari Múzeum szervezi, idén Arany János születésének évfordulója adta az ötletet.

Diákjainktól igen sokrétû felkészülést kívánt a vetélkedõ: a költõ életútjának, balladáinak ismerete, egy mûvének dramatizálása ill. illusztrálása volt a feladat.
Ebben az évben, immár sokadjára a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola diákjai hozták el a megérdemelt I. helyet.

• Fülöp Zsófia 6.b
  • Varga Réka 6.b
  • Gáti Panna 6.a

A dramatizálásban ill. a táncban nagy segítségünkre volt Bácsa Dóra 8. b, Nagy Zsófia 6.b. Csodálatos énekével és táncával mûsorunkat szintén gazdagította Patai Dóra 5.b.
Gyönyörû rajzunkat Kovács Anita 8.b és Kovács Nikoletta 5. b osztályos tanuló készítette.
Jutalmul ismét hazahozhattuk szokott helyére a jutalom "vándortányért", lányaink táborozást nyertek, ill. finom ebédet és tortát is kaptak.

Nagyon büszkék vagyunk Rátok!! Gratulálunk lányok!

Felkészítõ pedagógusok: Brandtnerné Varró Andrea, Cseke Szilvia