Hírek - A SZÍNVONALAS MATEMATIKA OKTATÁS JELENTŐSÉGE-Bolyai Matematikaverseny eredményeiA SZÍNVONALAS MATEMATIKA OKTATÁS JELENTŐSÉGE-Bolyai Matematikaverseny eredményei

vissza...

2022.05.20, 11:36

Elsőtől nyolcadik osztályig nagyon fontos iskolánkban a matematika oktatás. A diákok számára folyamatosan biztosítjuk a felzárkóztató órákat és lehetőségük van érdeklődésük alapján bekapcsolódni tehetséggondozó szakkörökbe. A matematika sok kisgyermeknek nehéz, de ezt iskolánk úgy könnyíti meg, hogy a matematika órán az osztályt csoportokra osztjuk, és minden diák a képességei szerint fejlődhet. Azoknak, akiknek nehezen megy a matematika biztosítjuk a felzárkóztató foglalkozásokat. A továbbtanulás előtt, a 7-8. évfolyamon felvételi előkészítő órákat tartunk a gyerekeknek, így megkönnyítve a központi felvételit matematikából is. (Felvételi előkészítőt minden tantárgyból biztosítunk ingyenesen.) A matematika iránt érdeklődő diákok számára versenyzési lehetőségeket biztosítunk, de csak akkor, ha ezt szeretnék. Így most, a Bolyai Matematikaversenyen 1-8. osztályig kipróbálta magát 1-1 diákunk. A színvonalas matematika oktatást mutatja az, hogy az egyik legeredményesebb iskola lettünk Hajdú-Bihar megyében. Az eredmények: Megyeri Orsolya (1.b) megyei 5. hely; Nagy Zsombor (2.b) megyei 8. hely; Nagy Gergely Dávid (3.a) megyei 5. hely; Bundik Ádám (4.b) megyei 7. hely; Nagy Zsombor László (5.a) megyei 6. hely; Molnár Tünde (6.b) megyei 3. hely; Machán Míra Réka (7.b) megyei 5. hely; Szűcs László (8.b) megyei 3. hely. Természetesen a diákok mögött fontos szerepe van a matematikát tanító pedagógusainknak, akik a gyerekek tehetségét felfedezték és a versenyre felkészítették. Köszönet Vargáné Hari Kriszti, Puskárné Sós Gabriella, Némethné Kiss Marietta, Dr. Lingvayné Bánszki Andrea, Szakáll Ferencné és Gyulai Andrea pedagógusoknak!

SZERETETTEL GRATULÁLUNK MINDENKINEK!