Hírek - A MAGYAR KULTÚRA NAPJA- 200 ÉVES A HIMNUSZ-ISKOLAI VERSENYEKA MAGYAR KULTÚRA NAPJA- 200 ÉVES A HIMNUSZ-ISKOLAI VERSENYEK

vissza...

2023.02.14, 11:31

Iskolánkban az elmúlt évektől eltérően, idén közösen ünnepelhettük a Magyar Kultúra Napját. Csodálatos ünnepi műsor részét képezte a nemzeti imádságunknak, a Himnusznak a közös szavalata iskolánk alulájában,  a hetedik osztályos tanulóink ünnepi megnyitója után. Az ünnepélyes pillanatokat a Rengő Néptánc Egyesület felnőtt kamaracsoportjának csodálatos műsora zárta. Közreműködtek: Nagyné Gál Renáta, Balogh-Papp Tünde, Duró Emma, Markovics Sándor, Gonda Péter, Balogh Imre. Műsoruk címe: Táncok Inaktelkéről (Kalotaszeg). A táncot betanította: Tőkés Edit és Tőkés Zsolt.  Erről  az eseményről a BerettyóTv is tudósított.

A Himnuszunk megírásának 200. évfordulójához különböző aktiv kreatív tevékenységekkel is bekapcsolódtak: Hungarikumok témakörben plakátok és lapbookok készültek. A kicsik a magyar mesék szereplőinek rajzailval nosztalgiáztak. A szépírásban pedig az  alsósok is felsősök is megmérettethették magukat.

Nagyon sok szép munka született, melyet a mellékelt fotókon is megtekinthetnek!

Helyezettek:

Lapbook kategóriában (felsősök) első helyezett lett: Kazai Fanni 5.b; Simon Laura, Kapás Bálint, Gut Benedek Vidor, Varga Lili 5.b;  Szőllősi Loretta,Jenei Zsófi 6.a; Cséki Emma 7.a; Molnár Tünde  7.b; Herczeg Bálint 7.b; Balogh Zoltán 7.b.

 

Plakát kategóriában (felsősök): első helyezett Tóth Zétény ,Balázsi Zalán 6.a és Ékes Johanna,Tóth Liza 7.a.   Második helyezett: Nagy-Dózsa Délia 5.a  és Nagy Csenge,Varga Lia 7.a. Harmadik helyezett: Pinczés Emese, Pinczés Eszter, Erdei Dominika 5.b és Frank Debóra 7.a. Különdíj: Aranyi Bence 6.a ; Bundik Ádám, Szász Balázs és Kogyilla Roland.

 

Rajverseny –meseszereplők (alsósok)

 1.a első helyezett Komádi Bence, második helyezett Buka Bence, Puskár Zselyke.

 1.b első helyezett Csősz Ádám, második helyezett Erdei Izabella, harmadik helyezett Szebenyi Alexander.

2.a első helyett Adamcsik Boglárka, második helyezett Körtvélyesi Ádám, harmadik helyezett Nagy-Dózsa Mátyás.

2.b első helyezett Megyeri Orsolya, második helyezett Kerezsi Lilla, harmadik helyezett Lakatos Marcell, különdíj Fábián Abigél

3.a első helyezett Csatári Alíz, második helyezett Frank Rebeka, harmadik helyezett Kari Lilla, különdíj Micskei Hajnalka.

3.b első helyezett Dorogi Patrícia, második helyezett Botos Hanna, harmadik helyezett Buckó Hanna, különdíj Józsa Ákos.

4.a első helyezett Füle Csenge és Demény Zsófia, második helyezett Derzsi Jázmin és Iliszi Bianka, harmadik helyezett Balogh Veronika és Halics Hanna, különdíj Hodosi László Bence.

4.b első helyezett László Nóra, második helyezett Nagy Ádám, harmadik helyezett Kádár Vivien.

 

Szépíró verseny- felső tagozat

Első helyezett Kapás Bálint 5.b és Megyeri Zita 7.a

Második helyezett László Dóra 5.a és Tóth Luca 5.a

Harmadik helyezett Nagy Maja Hanna7.b és Pálfi Anna Mária 7.b

Különdíj: Szőllősi Loretta 6.a és Nagy Bence 7.b

 

Szépíró verseny- alsó tagozat

Első helyezett Szilágyi Léna 4.a és Szőke Tamara 4.a

Második helyezett Mile Olivia 2.b és Megyeri Orsolya 2.b

Harmadik helyezett Nagy Gergő 2.a és Zákány Bella 4.a

Különdíj Adamcsik Boglárka 2.a és Antós Bálint 2.a

Szeretettel gratulálunk a versenyen résztvevőknek!