Hírek - A magyar kultúra napjaA magyar kultúra napja

vissza...

2021.01.22, 08:45

2021-ben a január 22-ét megelőző hét a magyar kultúra jegyében telt iskolánkban. Igyekeztünk minél többféle módon közelebb hozni a különböző életkorú tanulóinknak a magyar kultúrát, annak sokszínűségét és egyediségét.

Volt szókincskereső a hungarikumokhoz kapcsolódóan, kultúra napi totó, kultúrtörténeti totó, interaktív kvízfeladatsor, énektanulás, filmnézés /Hajdú-Bihar megye értékei, A Himnusz regényes története, „100 évvel Trianon után-Él Bihar élteti szent hite…”/ és a felsős tanulóink közül többen kultúra napi online szavalóversenyen vettek részt. Nagy örömünkre szolgál, hogy a tanulóink közül sokan napi szinten ápolják a magyar kultúrát, hiszen közülük sokan többek között a Zeneiskolába és a helyi néptáncsoportokba is járnak.

Hisszük és valljuk az énekelt dal szavait:

„Együtt dobban a szív, s benne dobban a szó

Magyarnak lenni, igenis jó!”