Erzsébet-tábor 2022 (1. hét, kedd)

2022.06.21, 15:49

Strand délelőtt, mozi délután.

Erzsébet-tábor 2022 (1. hét, hétfő)

2022.06.20, 15:46

ERZSÉBET TÁBOR - 150 DIÁKNAK SOK-SOK ÉLMÉNY - 1. NAP Ugrálóvár, néptánc, sportverseny.

Az 1. b osztály Sárrétudvariban volt osztálykiránduláson

2022.06.20, 10:13

Egész nap gyermekbarát programok várták a gyerekeket. Lovaglással és ugrálóvárral vártak minket. Ezután egy órás szekerezésen vettünk részt, utunk során megmásztunk egy magaslest, láttunk számtalan nyuszit, őzet.
A finom ebéd elköltése után íjászkodtunk, játszótéren vezettük le fölös energiánkat, majd a Lovas tanya világával ismerkedtünk meg. Megtudtuk, hogy mit esznek a lovak, hol alszanak, mit csinálnak napközben.
Kirándulásunk során új ismeretekkel bővítettük tudásunkat, miközben nagyon jól szórakoztunk.

Játékosan a Hortobágyról

2022.06.20, 08:29

A Hortobágyi Nemzeti Park versenyt hirdetett 1-2. osztályosok számára „Játékos Hortobágy” címmel.

A gyerekek 3 fordulón át kaptak feladatokat, melyben a Hortobágy növény- és állatvilágával, a pásztorok életével ismerkedhettek meg. Az utolsó feladatban pedig egy tablót kellett készíteni, mely az év hüllőjét, a homoki gyíkot ábrázolja.

Az 1. a osztállyal végig nagy lelkesedéssel vettünk részt a feladatok megoldásában. Sok közös élménnyel és ismeretekkel gyarapodtunk.

Hibátlan megoldással – 28 iskola 56 csapata közül – az I. helyen végeztünk!

Szeptemberi kirándulást nyertünk! Köszönjük!

Kocsisné Jován Ildikó osztályfőnök

Országos tudásbajnokok

2022.06.20, 08:24

Országos tudásbajnokok

A Tudásbajnokság országos döntőjében is remekeltek 1. és 2. és 5. osztályos tanulóink.

Nagy Máté Gyula           1. a                     Nyelvtan                          Országos I. hely

Környezetismeret              Megyei IV. hely

Sólyom Anett                 1. a                      Nyelvtan                          Arany fokozat

Kari Lilla                           2. a                   Matematika                    Országos I. hely

Szövegértés                   Országos I. hely

Gál Tamás                       2. a                      Szövegértés                    Országos I. hely

Csősz Kamilla                  2. a                      Szövegértés                     Arany fokozat

Nagy Zsombor                 5. a                      Matematika                    Országos I. hely

Felkészítő pedagógusok:

Nagyné Tóth Julianna 2. a

Kissné Varga Katalin 2. a

Kocsisné Jován Ildikó 1.a

KülönLEGes díjátadó

2022.06.20, 08:14

Iskolánk 1. a és 2. a osztálya osztálykiránduláson volt a városi LEGEK ünnepsége napján, így nem tudtak részt venni a díjátadón.

Hogy az apróságok is ünnepélyes keretek között kaphassák meg a versenyeredményeik után járó városi elismerést, Muraközi István polgármester úr meghívta a városházára az érintetteket: a 2. a osztály 4 tanulóját és az egész 1. a osztályt.

Örömmel és büszkén vették át a legkisebbek is a jutalmukat.

Köszönjük szépen, polgármester úr ezt a figyelmességet!

Hortobágyi osztálykiránduláson az 1. a és 2. a osztály

2022.06.20, 08:10

Nyomozás, felfedezés, kaland, játék!

– Hortobágyi osztálykiránduláson az 1. a és 2. a osztály

2022. június 8-án a két osztály tanulóit a hortobágyi Pusztai Állatparkban körözőlevél várta:

Sós Pista betyár megszökött a börtönből! Segítségünket kérték a híres betyár felkutatásában.

Nosza! Nyomban keresésére indultunk.

Utunk során bejártuk az állatparkot, a Mátai Ménest, szekereztünk a pusztában, megismertük az őshonos állatokat, a pásztorok életét, használati eszközeiket. Közben Sós Pista nyomát kerestük. Végig a nyomában jártunk, hisz megtaláltuk az ingét, a mocsárjáró gólyalábakat, karikás ostorát, tarisznyáját, bicskáját, bográcsát. A Hortobágyi csárda pincéjében még a kalapjára és csizmájára is ráakadtunk, de maga a betyár kicsúszott a kezünk közül.

Sebaj!

Kalandunk során sokat tanultunk, és nagyon jól szórakoztunk!

Ballagás 2022

2022.06.17, 01:21

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola ballagása 2022.06.17-én. Ballagott a 8.a és 8.b osztály.