Szép sikert értek el tanítványaink az országos angol nyelvi versenyen

2018.04.17, 12:38

2018. április 15-én rendezték meg a Budapesti Műszaki Egyetemen a London Bridge Angol Nyelvi Tesztversenyt, melyen iskolánk hat tanulója vett részt.

Az 5.a osztályos Almeida Costa Marcello 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Turzó Renáta

A 6.b osztályból három tanuló is sikeresen szerepelt: Kovács Nikolett 2. helyezést ért el, Kathi Kristóf 6., Gulyás Krisztián pedig 9. lett.

A 7.b osztályos Incze Nóra is szerepelt, a 2. helyet szerezte meg.

A 8.a osztályból Ivascu Marius Sámuel 7. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Kulcsár Istvánné

Eredményükhöz szeretettel gratulálunk!

Köszönjük a támogatást!

2018.04.17, 11:14

Tisztelt Támogatóink! A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai és dolgozói nevében tisztelettel megköszönöm a József Attila-bállal kapcsolatos felajánlásaikat.

Támogatásukkal a – bál sikere mellett – hozzájárultak ahhoz, hogy iskolánk tanulóinak oktatását színvonalasabbá, mindennapjait színesebbé tegyük.

Ezúton kívánok Önöknek munkájukhoz további sikert és jó egészséget!

Köszönettel a gyermekek és a dolgozók nevében:

Kurtán Mónika

Atlétikából az első helyen

2018.04.17, 11:04

A 2017/2018. tanévi Diákolimpia IV. korcsoportos atlétika körzeti döntőjén a lányok csapatban elsők lettek, egyéniben Dobi Lili (7.b) 1., Szűcs Napsugár (8.a) 2. Kártik Kata (8.a) 3. Óriási gratuláció!

A csapat tagjai: Dobi Lili 7.b, Szűcs Napsugár 8.a, Kártik Kata 8.a, Balázs Tamara 7.a, Antal Orsolya 8.b, Váradi Zita 8.a

A fiú csapatunk 4. lett, legeredményesebb versenyzőnk Törös Dominik 8.a lett. Gratulálunk!

A csapat tagjai: Törös Dominik 8.a, Jenei Szilárd 8.b, Lovadi Kristóf 8.a, Varjú Balázs 8.b, Varjú Bence 8.b, Frank Viktor 8.a

II. és VI. helyezést értek el tanulóink a Kaán Károly megyei természetismereti versenyen

2018.04.17, 10:54

A XXVI. Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Verseny megyei fordulóján Sárosi Bálint 6.a osztályos diákunk 2. lett. Kathi Kristóf 6.b osztályos tanulónk is szépen szerepelt.

Felkészítő pedagógus: Szilágyiné Mezei Szilvia

Szép teljesítményükhöz gratulálunk!

Emléklap fotópályázaton való részvételért

2018.04.17, 05:42

Kállai Armand 5.a osztályos tanulónk emléklapot kapott az Országos Meteorológiai Szolgálat által - a Meteorológiai Világnap alkalmából - meghirdetett fotópályázaton való részvételéért. Felkészítő pedagógus: Szilágyiné Mezei Szilvia

Molnár Eszter: Áprilisi zivatar

2018.04.16, 18:11

Molnár Eszter (6.b): Áprilisi zivatar

Dirr-durr dübörög az ég
Nemsokára vihar kerekedék!
Lassan halad a fekete felhő
Amelyből a sárga villám hamarosan eljő.

Mint egy csapat, úgy gyűlik a felleg,
Nemsokára minket a sötét ég ellep.
Zuhogni fog az eső, s majd ránk szakad az ég,
Talán eljő a kegyetlenül hosszú, végtelen vég?!

Talán.... De nem biztos.
Lehet, hogy egyáltalán nem is gyilkos?!
Simán csak elered az eső,s dörög egyet kettőt,
Fehérré mossa az eső a csúnya, fekete bárányfelhőt.

Jelen pillanatban ugyanúgy zajol az ég,
Ami fekete, s nem gyönyörű világoskék.
Mintha dallamokat játszana a felleg,
Egyedi hangokat szólaltatna meg.

Erre a zenére az eső is eleredt,
Szerintem az ég fönt egy partit rendezett.
Mulatnak a felhők dübörgő szólammal,
Némelyik eleredt, hosszas zivatarral.

A villám is megérkezett a társulathoz,
Ő a sötétségbe világosságot oszt.
A hűvös szél is idetalált,
Közben magának párt is talált.

Véget ért a felhők mulatsága,
A napfény talált most párra.
Mégpedig meleg szél, s tarka lepkék,
Akik a mezőt teljesen ellepték.

Újra a tavaszba csöppentünk vissza.
Ennek levét a rosszidő megissza.
A tavaszi szellő, s napsugár átvette a hatalmat,
Hogy újra széppé tegye a tavaszi birodalmat.

I. helyezett lett Ivascu Sámuel a megyei Herman Ottó Biológia Versenyen

2018.04.16, 11:23

A XXVIII. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny megyei fordulóján 1. helyezést szerzett Ivascu Marius Sámuel 8.a osztályos diákunk, aki ezzel elnyerte a jogot ahhoz, hogy Hajdú-Bihar megyét képviselje a 3 napos országos döntőn.

Felkészítő pedagógus: Kurtán Mónika

Gratulálunk!

Költészet napi megyei szavaló versenyen 1. és 3. helyezést és különdíjat hoztak el tanulóink

2018.04.16, 11:05

A hagyományoknak megfelelően a Költészet Napján (József Attila születése napján), április 11-én került megrendezésre Derecskén Hajdú-Bihar megye diákjai számára ez a szavalóverseny.

Tanulóink nagyszerűen szerepeltek.

1. helyezést ért el Szepesi Petra 7.b osztályos tanulónk. Felkészítő pedagógus: Kiss Tamás

3. helyezést ért el Gáti Panna 7.a osztályos diákunk. Felkészítő pedagógus: Kiss Tamás

Különdíjat kapott Sárvári Milán 1.b osztályos tanulónk.  Felkészítő pedagógus: Brandtnerné Varró Andrea

Gratulálunk  a szép eredményekhez!

I. helyezést értek el focistáink

2018.04.16, 08:39

A 2017/2018. tanévi Diákolimpia III. korcsoportos labdarúgó körzeti döntőjén I. helyezést értek el focistáink 2018. április 13-án, pénteken.

A csapat tagjai: Buczi Tamás 5.a, Csapó Gergő 6.a, Erdei Kristóf 6.a, Erdei Szabolcs 6.a, Korcsmáros Bence Ferenc 6.a, Mező Lőrinc 6.a, Mező Szabolcs 6.a, Szilágyi József 5.a, Szűcs Dániel Zsolt 6.b

A legjobb góllövők is iskolánk diákjai közül kerültek ki:  Erdei Szabolcs 6.a (7), Erdei Kristóf 6.a (2), Buczi Tamás 5.a (2).

Ezúton szeretnénk kifejezni köszönetünket Tihanyi Csaba edzőnek!

Szeretettel gratulálunk!

III. helyezést értek el IV. korcsoportos focistáink

2018.04.16, 08:18

A 2017/2018. tanévi Diákolimpia IV. korcsoportos labdarúgó körzeti döntőjén III. helyezést értek el focistáink.

A csapat tagjai:

Antal Zsombor 8.b (nincs a képen), Berke Nándor 8.b, Birta István János 8.b, Blahó Tamás Tas 8.a, Frank Viktor 8.a, Jenei Szilárd 8.b, Lovadi Kristóf 8.a, Pásztor Dénes Richárd 8.b, Törös Dominik 8.a, Vilistein András László 8.b, Zsíros Gergő György 8.a

A legjobb góllövők közé bekerült Lovadi Kristóf 8.a (3)

Szeretettel gratulálunk!