A LEGTÖBBEN ISKOLÁNKBÓL KONFIRMÁLTAK VÁROSUNKBAN PÜNKÖSDKOR

2017.06.12, 06:39

2017. június 3-án, a Pünkösd ünnepét megelõzõ szombaton került sor diákjaink konfirmálására. Berettyóújfalu általános iskolásai közül ebben az esztendõben is a József Attila Általános Iskola diákjai közül konfirmáltak a legtöbben. Tanulóink számára a református egyházi oktatásuk lépéseként jött el ez az esemény. A konfirmálás során a fiatalok a hit ismeretének birtokában önként és tudatosan mondtak igent, és erõsítették meg hitüket.

Határtalanul - 2017

2017.06.07, 10:06

2017. május 30-án negyvenkét bátor hetedikes diák és öt kísérõtanár várakozott a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola elõtt, hogy útnak induljon a HATÁRTALANUL! 2017 pályázati program keretein belül a festõi szépségû Pádis-fennsíkra, Partium eme részének vadregényes tájaira. Utunk során megtekintettük Biharország egykori fõvárosának, Nagyváradnak magyar vonatkozású nevezetességeit. Ezt követõen Belényes felé vettük az irányt, ahol a szórványban élõ magyarság templomait csodálhattunk meg. Hosszú szerpentineken araszolva elértünk a Pádis-fennsíkra, ahol a következõ két napban szinte földöntúli áhítattal túrázva ámultunk a Csodavár, az Eszkimó-jégbarlang, a Szamos-bazár, és még számtalan hihetetlen természeti képzõdmény varázslatán. Június 2-án, a kirándulás utolsó napján pedig tisztelettel adóztunk a 200 éve született Arany János emberi és költõi nagysága elõtt Nagyszalontán. Hazaérkezve megállapítottuk: Ennyire talán még sosem fáradtunk el, de ilyen szívesen talán még sose gondoltunk egyetlen kirándulásunkra sem.

ORSZÁGOS NÉMET NYELVI VERSENYEN 1. LETT NAGY DÁVID

2017.05.30, 15:13

2017. május 19-én (pénteken) került megrendezésre az Országos Német Nyelvi Verseny Szolnokon.

Komplex feladat elé állították a versenyzõket. A feladatok között: ismeretlen szöveg értése, tartalmi összefoglalása német nyelven, társalgás német nyelven és beszélgetés kép alapján, képleírás szerepelt.

Nagy Dávid 8.b osztályos tanulónk remekül helyt állt, ezzel megszerezte az 1. helyet.

ORSZÁGOS ANGOL NYELVI VERSENYEN 10. LETT IVASCU SÁMUEL

2017.05.30, 15:03

2017. május 20-án (szombaton) Békéscsabán került megrendezésre az Országos Angol Nyelvi Verseny döntõje, ahol Ivascu Sámuel a 7-8. osztályosok versenyében a 10. helyet szerezte meg.

KÉPES HANNA (2.b) A TUDÁSBAJNOKSÁG ORSZÁGOS DÖNTÕJÉN 1. LETT

2017.05.30, 14:41

Megõrizve megyei 1. helyét 2017. május 20-án, az országos döntõn is a dobogó legfelsõ fokára állt fel Képes Hanna 2. b osztályos kisdiákunk, aki környezetismeret tantárgyból a legeredményesebbnek bizonyult.

TAVASZI SIKEREK AZ ÚSZÁSBAN

2017.05.26, 09:22

Iskolánk tanulói ismét remekeltek.

V. Gyarmati Kupa Hódmezõvásárhely, 2017. május 13.

Nagy Csenge 1.a 1 aranyérem, 3 bronzérem
Pap Richárd 4. b 3 aranyérem, 3 ezüstérem, 2 bronzérem
Kóti Tamás 5.a 1 ezüstérem
Nagy Ádám 5. a 2 ezüstérem, 1 bronzérem
Bohács Alexandra 5. b 2 ezüstérem
Gáti Panna 6. a 2 aranyérem, 1 ezüstérem, 1 bronzérem

Észak-Alföldi régió nyílt úszóversenye Hajdúszoboszló, 2017. május 19.

Kóti Tamás 5. a 1 aranyérem, 1 bronzérem
Nagy Ádám 5.a 1 bronzérem
Gulyás Krisztián 1 ezüstérem, 1 bronzérem

ARANY JÁNOS 200

2017.05.25, 06:24

2017. május 19-én, a város napi rendezvények kapcsán került sor a berettyóújfalui általános iskolák megmérettetésére, ahol a téma Arany János volt. A versenyt évek hosszú sora óta a Bihari Múzeum szervezi, idén Arany János születésének évfordulója adta az ötletet.

Diákjainktól igen sokrétû felkészülést kívánt a vetélkedõ: a költõ életútjának, balladáinak ismerete, egy mûvének dramatizálása ill. illusztrálása volt a feladat.
Ebben az évben, immár sokadjára a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola diákjai hozták el a megérdemelt I. helyet.

• Fülöp Zsófia 6.b
  • Varga Réka 6.b
  • Gáti Panna 6.a

A dramatizálásban ill. a táncban nagy segítségünkre volt Bácsa Dóra 8. b, Nagy Zsófia 6.b. Csodálatos énekével és táncával mûsorunkat szintén gazdagította Patai Dóra 5.b.
Gyönyörû rajzunkat Kovács Anita 8.b és Kovács Nikoletta 5. b osztályos tanuló készítette.
Jutalmul ismét hazahozhattuk szokott helyére a jutalom "vándortányért", lányaink táborozást nyertek, ill. finom ebédet és tortát is kaptak.

Nagyon büszkék vagyunk Rátok!! Gratulálunk lányok!

Csodálatos Vadvilág

2017.05.23, 09:26

A Hortobágyi Nemzeti Park ismételten kiírta a „Csodálatos Vadvilág” címû versenyét. A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola kis csapat ismételten szép eredményt ért el. A három fõs csapat 3.helyen végzett.

Csapattagok:

Almeida C. F. Marcelo - 4.a

Blahó Örs - 4.a

Sacchetto Vittoria - 4.a

Felkészítõ pedagógus: Jeneiné Árva Erzsébet

Magyar Professzionális Erõemelõ Liga

2017.05.23, 09:17

Egerben került megrendezésre a Magyar Professzionális Erõemelõ Liga 2017. május 14-én. A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola tanulója Ungai Amanda 7.b ezen a fekvenyomó versenyen az 52 kg-ban a 20 évesek között 4.helyezést ért el.

Felkészítõ pedagógus: Ungai János

Zsákai Komplex tanulmányi verseny - 2. osztályosok

2017.05.23, 08:56

Zsákán került megrendezésre a 2.osztályosok komplex tanulmányi versenye 2017. május 12-én pénteken. A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola két csapata nagy szép eredményt ért el ezen a megyei versenyen.

Képes Hanna 2.b környezetismeret - 1.hely

Puj Krisztián 2.b magyar nyelv és irodalom - 2.hely

Kindris Gyõzõ 2.b matematika - 4.hely

Csapatban a tanulók 1. helyet szerezték meg.

Felkészítõ pedagógus: Nagy Tivadarné és Kocsisné Jován Ildikó

Lakatos Léna 2.a magyar nyelv és irodalom - 3.hely

Balogh Zsuzsa 2.a magyar nyelv és irodalom - 5.hely

Vágner Ágota 2.a matematika - 5.hely

Sass Petra 2.a környezetismeret - 10.hely

Csapatban a tanulók 5.helyet szerezték meg.

Felkészítõ pedagógus: Szabó Ágnes és Váradiné Béres Beatrix