Kiváló kezdés

2018.03.05, 08:53

Nagyszerűen indult az új év iskolánk versenyúszói számára. Február 24-én, szombaton került megrendezésre a Hajós Alfréd Kupa I. fordulója a Debreceni Sportuszodában. Ezen a napon 22 hazai egyesület 380 úszója ugrott vízbe.

5 versenyzőnknek is sikerült érmet hazavinnie:

• Mohácsi Gergő 100 m mellúszás ezüstérem
  • Gulyás Krisztián 200 m hátúszás bronzérem
  • Nagy Ádám 200 m mellúszás bronzérem
  • Kóti Tamás 100 m pillangóúszás ezüstérem
  • Bohács Alexandra 200 m hátúszás bronzérem

További sok sikert kívánunk!

Szépen szerepeltek diákjaink a IV. Béres András Szólótáncversenyen

2018.03.05, 08:32

A Mikepércsen megrendezésre került IV. Béres András Szólótáncversenyen a József Attila Általános iskola és AMI diákjai kiemelkedő eredményeket értek el.

Fábián Lili 5.b és Nagy Eszter 4.a arany minősítés

Fábián Sára 3. a és Szatmári Mihály 4.d /Széchenyi István Tagiskola/ arany minősítés

A szép eredményekhez szívből gratulálunk!

Briczky Gábor 2. helyezést ért el a RISZI Kupán

2018.02.28, 13:34

Briczky Gábor 4.b osztályos tanulónk a Szolnokon megrendezésre került RISZI Kupa - Országos nehézségi sportmászó versenyen az előkelő 2. helyezést ért el, amihez szívből gratulálunk!

3. helyezés a Megyei Kézilabda Diákolimpián

2018.02.28, 06:52

2018. február 27-én került megrendezésre a Megyei Kézilabda Diákolimpia Debrecenben, ahol a 3. helyet szereztük meg.

A csapat tagjai: Tóth Benjamin 6.b, Nagy Zsombor 6.a, Török Gyula 6., Bocska Róbert 6.a, Karácson Gábor 6.a, Nagy Botond 6.b., Márkus László 6.b, Pethő Dávid 6.b, Nagy Márton 6.b, Balogh Mátyás 7.b, a Széchenyi István Tagiskolából Molnár Tamás, Ádám Zsombor, Tóth József,és Hajzer Török Patrik.

Télűző farsangolás iskolánkban

2018.02.27, 09:47

A hagyományokhoz hűen, idén is megrendeztük a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI-ban a farsangi mulatságot 2018. február 23-án, melyen diákjaink jelmezekbe öltözve mutatták meg kreativitásukat. A rendezvényt színpadi produkciók, jelmezverseny, tombolasorsolás és finom falatok tették még hangulatosabbá.

Hit-és erkölcstan oktatásról szóló tájékoztató

2018.02.27, 09:32

Tisztelt Szülők! Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 2018. március 14-én (szerda) 16 órától jelölte ki a hit-és erkölcstan oktatásának megszervezéséről szóló tájékoztatót, az EMMI rendelet 182/A. § (1) jogszabályi hivatkozása alapján.

A tájékoztató helyszíne: Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI, I. emelet könyvtár

„Szemétfesztivál” Berettyóújfaluban, a József Attila Általános Iskolában!

2018.02.27, 08:18

A fesztivál a "Tiszta Bihar" programsorozat, „A környezettudatos hulladékgazdálkodás mindennapi gyakorlatának elterjesztéséért„ - térségi szemléletformáló projekt záró gálája, mely  2018. március 10-én kerül megrendezésre a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI multifunkciós termében.

A rendezvény a Szélső Érték Kör Egyesület szervezésében, a Zöld Kör és a Bihari Hulladékgazdálkodási Kft. szakmai közreműködésével valósul meg. Az egész napos program keretében a témával kapcsolatos vetélkedők, kiállítások, kézműves foglalkozások, filmvetítések, rajzverseny kerül megrendezésre, valamint gyermekprogramok, utcaszínház és zenei előadások is színesítik az eseményt. A rendezvény megtekintése ingyenes, a projekt támogatója a Földművelésügyi Minisztérium.

Magyar Parasport Napja a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI-ban

2018.02.26, 06:49

A Magyar Országgyűlés 2017. december 12-én egyhangúlag szavazta meg, hogy február 22-én a Magyar Parasport Napját ünnepeljük, melyhez iskolánk is örömmel csatlakozott. Testnevelés, erkölcstan és osztályfőnöki órákon hívtuk fel a figyelmet, ismertettük meg tanulóinkat a Parasport Nap üzenetével, lényegével.

Ez a nap ráirányítja a figyelmet arra, hogy több van, mi összeköt, mint ami elválaszt minket. Ez nem csupán a fogyatékossággal élő sportolóknak szól, hanem mindannyiunknak, valamennyi diáknak, felnőttnek, szülőnek, edzőknek és ép sportolónak.

Tavaszi szünidei ingyenes étkezés lehetősége diákoknak

2018.02.24, 11:31

Berettyóújfalu Város Önkormányzata a tavaszi szünetben a két munkanapon, 2018. március 29-én és 2018. április 3-án biztosítja, szülői igénybejelentés alapján a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek, illetve a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülők részére az ingyenes szünidei étkezést. A lehetőségről az érintettek levélben kaptak tájékoztatást. A kedves szülőknek a levélhez mellékelt Nyilatkozatot a gyermekek létszámának megfelelő számban 2018. március 1-jéig a KÖSZI-nél kell leadni.

Az ebéd, az igénybejelentésben megjelölt  konyháról, Berettyóújfaluban a Rákóczi u. 1. szám, vagy a berettyószentmártoni városrészben a Puskin u. 106. szám alatti konyháról, saját ételhordóban, munkanapokon 11 és 13 óra között szállítható el.

Tisztelettel: Ulicsné Erdős Erzsébet intézményvezető (KÖSZI)

Dobi Lili Jó tanuló-jó sportoló oklevélben részesült

2018.02.23, 09:16

Dobi Lili 7. b osztályos tanulónk a tanévben nyújtott kiemelkedő tanulmányi eredményei mellett kiváló sporttudásáról adott tanúbizonyságot. Ezért a 2017. Triatlon Szakosztály Jó tanuló-jó sportolója kitüntetésben részesült. Gratulálunk az újabb elismeréshez!