Világbajnoki ezüstérmesek lettek a piruettes lányok Horvátországban!

2018.05.28, 12:46

2018. május 23. és 27. között rendezték meg az IDF tánc világbajnokságát a horvátországi Pulán, ahol a Piruett is képviseltette magát, több mint 10 koreográfiával.

Iskolánk két tanulója is részt vett a versenyen, Lakatos Tamara 7.a és Papp Panna 5.b osztályos tanuló, akik "Légycsapó" koreográfiával kiscsoportban és a "Szent korona gyémántjai” koreográfiával formációban második - második helyet szerezték meg. Ezzel többszörös világbajnoki ezüstérmesek lettek.

A verseny óriási élmény és kihívás volt, hiszen a világ legjobbjaival mérhették össze magukat. És nem csak a verseny volt felejthetetlen élmény, hanem az összes ott töltött nap is: fürdés a tengerben, városnézés Pulán és Medulinon, a sok-sok séta, nevetés, játék. Életre szóló élményekkel gazdagodtak a lányok! Szívből gratulálunk nekik!

III. József Attila Tanulmányi Versenyen elért eredményeink

2018.05.28, 10:59

Immár harmadik alkalommal került megrendezésre a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában az 1-2.osztályos tanulók komplex tanulmányi versenye magyar nyelv és irodalom, matematika és környezetismeret tantárgyakból, amelyen – versenyen kívül – iskolánk diákjai is megmérettették magukat.

Az alábbi eredmények születtek:

1.a osztály:

Nagy Zsombor matematikából 3. hely

Jenei Zsófia környezetismeretből 3. hely

Felkészítő pedagógus: Nagyné Józsa Zita

1.b osztály:

Patyán Dóra magyar nyelv-és irodalomból 2. hely Felkészítő pedagógus: Váradiné Béres Beatrix

Sárvári Milán matematikából 2. hely Felkészítő pedagógus: Szabó Ágnes

Csapatban 2. hely: Nagy Emese, Patyán Dóra, Sárvári Milán

Felkészítő pedagógusok: Váradiné Béres Beatrix és Szabó Ágnes

2.b osztály:

Csapatban 1. hely: László Noémi, Nagy Zsófia, Veres Ádám

Felkészítő pedagógusok: Tóth Erzsébet és Pappné Erdei Anita

III. József Attila Tanulmányi Verseny

2018.05.28, 10:38

Immár harmadik alkalommal került megrendezésre a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában az 1-2.osztályos tanulók komplex tanulmányi versenye magyar nyelv és irodalom, matematika és környezetismeret tantárgyakból.

Több település általános iskolája mérhette össze tantárgyi tudását:

• Földesi Karácsony Sándor Általános Iskola és AMI,
  • Derecskei Bocskai István Általános Iskola és AMI Tépei Tagiskolája,
  • Tetétlen Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI Ziczhy Géza Tagiskolája,
  • Diószegi Kis István Református Általános Iskola,
  • II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Hunyadi Mátyás Tagiskolája,
  • József Attila Általános Iskola Széchenyi István Tagiskolája,
  • Hajdúszoboszló Gönczy Pál Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
  • Csökmői Bocskai István Általános Iskola és AMI
  • Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola

A hagyományoknak megfelelőn az 1. osztályosok egyénileg és csapatban, míg a 2. osztályosok pedig csapatban dolgoztak. A versenyről készült fényképek az iskola honlapján: jozsefattilaiskola.hu megtekinthetők.

A díjazott tanulók Oklevél jutalmazás mellett tárgyi jutalomban is részesültek.

Bízunk benne, hogy a következő tanévben is szívesen jönnek intézményünkbe versenyezni!

Nagy Zsófi Piruettes sikere

2018.05.28, 09:17

Nagy Zsófia 2.b osztályos diákunk a Piruett mini csoporttal arany minősítést ért el a Nádudvaron megrendezett „Rubin Cipők” minősítő versenyen, amelyhez szeretettel gratulálunk.

Két csapatunk is szépen szerepelt a Mesevarázs versenyen

2018.05.28, 08:33

A Derecskén megrendezett Mesevarázs versenyen két 3. a osztályos csapatunk is a 4. helyen végzett, így emléklapban részesültek.

Az első csapat tagjai:

Balogh Zsuzsa, Lakatos Léna, Sass Petra

A második csapat tagjai:

Száli Szófia, Vágner Ágota, Balogh Anna

Kimagasló eredmények a Tudásbajnokság országos döntőjén – Briczky Gábor megszerezte az 1. helyet

2018.05.28, 08:02

A tudásbajnokság országos döntőjén a következő szép eredmények születtek.

Briczky Gábor 4.b irodalom és szövegértés 1. hely Felkészítő pedagógus: Magyar Emese

Nagy Zsombor 1.a környezetismeret 4. hely Felkészítő pedagógus: Nagyné Józsa Zita

Képes Hanna 3.b környezetismeret 4. hely Felkészítő pedagógus: Jeneiné Árva Erzsébet

Briczky Balázs 2.a matematika 9. hely Felkészítő pedagógus: Nagyné Tóth Julianna

Almeida Costa Filipe Marcelo 5.a angolból szépen szerepelt a Tudásbajnokság országos döntőjében.

Mindenkinek szívből gratulálunk!

Machán Míra országos versenyen különdíjas lett

2018.05.28, 08:00

A Pangea Országos Tehetségkutató Matematika Versenyen Machán Míra 3.b osztályos tanulónk különdíjban részesült. Felkészítő pedagógus: Jeneiné Árva Erzsébet

Szeretettel gratulálunk!

Városnapi Futóverseny 2018

2018.05.24, 17:57

A város napja alkalmából idén is megrendezésre került a Városnapi Futóverseny 2018. május 23-án, melyen iskolánk diákjai szép eredményeket értek el. Mindenkinek gratulálunk!

Eredmények:

2. Törös Dominik 8.a

Gut Gábor újabb országos helyezései

2018.05.24, 07:30

Gut Gábor 6.a osztályos tanulónk az Országos Klubcsapat Országos Bajnokságán csapatban 1. helyezést, a Tisza Triatlon országos ranglista versenyen egyéni 5. helyezést ért el. Szívből gratulálunk!

Vágner Lara újra a dobogón

2018.05.24, 07:21

A Bihari Lövészklub által 2018. május 20-án Légfegyveres Sziluett lövészverseny került megrendezésre.

Korcsoport kategorizálás nélkül gyermek-felnőtt együttes versenyen Vágner Lara 5.b osztályos tanulónk

• légpuska sziluett versenyen II. helyezést
  • légpisztoly sziluett versenyen III. helyezést ért el.

Szeretettel gratulálunk!