Sacchetto Vittoria szép eredménye a Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen

2018.03.23, 07:28

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulóján Sacchetto Vittoria 5.a osztályos tanulónk 4. helyezést ért el, amelyhez szívből gratulálunk. Felkészítő tanára: Bukusné Tóth Lívia

Megyei helyesíró versenyen maximális ponttal 1. helyzést ért el tanítványunk

2018.03.22, 14:19

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulóján maximális 100 pontot ért el Incze Nóra 7.b osztályos tanulónk, aki ezzel 1. helyezést ért el. 2018. május 28-án a Budapesten, az ELTE-n megrendezésre kerülő Kárpát-medencei döntőn Ő képviseli Hajdú-Bihar megyét a 7. osztályos tanulók közül. Felkészítő tanára: Kiss Tamás. Szeretettel gratulálunk ehhez a kiváló eredményhez!

Nagy Róbert szép eredménnyel szerepelt a Megyei Diákolimpián

2018.03.22, 14:00

Nagy Róbert 7.b osztályos tanulónk a Debrecenben megrendezett Megyei Diákolimpián 5. helyezést ért el karate sportágból, amihez szívből gratulálunk. Edző: Szilágyi Imre

Tehetséges kis úszónk szép eredménye

2018.03.22, 10:15

Bohács Alexandra 6.b osztályos diákunk 50 m és 100 m hátúszásban a felnőttek szintidejét megúszta, így 2018. március 28-án és március 31-én a Debrecenben megrendezésre kerülő felnőtt országos bajnokságon a nagyokkal: Hosszú Katinkával, Burián Katával fog együtt úszni. Gratulálunk!

Piruettes sikerek újra!

2018.03.22, 10:07

2018. március 16-án Lakatos Tamara 7.a és Papp Panna 5.b osztályos tanulók Piruettesként, a Magyar Divat és Sporttánc Szövetség országos versenyén vettek részt Debrecenben, ahol ismét dobogós helyezést értek el.

A Szent korona gyémántjai koreográfiával formációban és a Legyek koreográfiával kiscsoportban aranyérmesek lettek, és Panna duóban, Habverő koreográfiával bronzérmes lett.

Szombaton lesz a következő verseny Szerbiában, Euro Show Dance Fest néven. Hajrá lányok!

Szöcske és Tücske Húsvéti kalandjai meseelőadás

2018.03.21, 07:43

Kedves Óvodások! Sok szeretettel meghívunk Benneteket Szüleitekkel, Nagyszüleitekkel együtt 2018. március 27-én, kedden du.16 órára a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI kis tornatermébe a Szöcske és Tücske Húsvéti kalandjai című meseelőadásra! A belépés díjtalan!

Minden pedagógusunk laptopot kapott az oktatáshoz

2018.03.20, 07:01

A tanítás modernizálása elengedhetetlen feltétele annak, hogy a diákok színvonalas, a XXI. század kihívásának megfelelő tudást szerezhessenek.

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskolában már minden tanteremben interaktív tábla, vagy projektor van. Ezekhez csatlakoztatva a laptopokat a gyermekek érdeklődésüknek megfelelő, szemléletes és élményeket nyújtó oktatásban részesülhetnek.

Sikeresek voltak tanulóink a rajzversenyen

2018.03.19, 09:19

A hulladékgazdálkodással kapcsolatos,  „Van-e ötleted a megelőzésre?” című ötlet- és rajzpályázat eredményhirdetése a 2."Szemét" Fesztivál ideje alatt megtörtént.

Három korcsoportból közel 100 szebbnél szebb, környezetünk védelmével és a helyes hulladékgazdálkodással kapcsolatos gondolatokkal megfűszerezett képet bírált el a zsűri.

A rajzpályázat díjazottjai iskolánkból:

1. hely: Szathmári Gábor 4.a

3. hely: Tóth Liza 2.a

Különdíj:

Varga Norbert 4.b

Balog Alíz 4.b

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Ha eljön Vilmos… - Színházi előadás iskolánkban

2018.03.17, 18:39

2018. március 13-án a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI 4 .b osztályához érkeztek a debreceni Csokonai Színház színészei,  Andri Snaer Magnason: Ha eljön Vilmos … osztálytermi színházi nevelési előadásával.

Létezik a világban egy bolygó, ahol csak gyerekek élnek. Mindannyiuk szívében egy mérhetetlen mély kút lakozik, amely tele van fiatalsággal, ezért sohasem nőnek fel. Így élnek évszázadok, talán évezredek óta. Azonban egyszer csak becsapódik egy űrhajó, a bolygóra egy felnőtt érkezik, aki teljesen új fejezetet nyit a bolygó és lakói életében.

Az előadás során, a drámában kibontakozó konfliktusok miértjén a gyerekek együtt gondolkodtak a szigetlakókkal. A gyerekek fogalmazták meg a történet szereplőivel, hogy mit kell tennie, hogyan kell viselkednie Vilmosnak, hogy a bolygón maradhasson.

Március 15-re emlékeztünk

2018.03.14, 13:18

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában ünnepi megemlékezést tartottunk az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója alkalmából.

A rendezvényen színvonalas műsort láthattunk a 7.a osztályos tanulók előadásában. Felkészítő tanár Strazsanecz János osztályfőnök.