Hírek - 4.b - A mi osztályunk4.b - A mi osztályunk

vissza...

2022.11.01, 09:16

Október az optimizmus hónapja. Az optimista önigazolás építő hatással lehet a kapcsolatainkra, elsimíthatja konfliktusainkat és örömteli élményeket idézhet elő bennünk. Életünk és mindennapjaink során sajnos sokszor szembesülünk nem túl ideális helyzetekkel és emberekkel, azonban meg kell tanulnunk és tanítanunk, hogy ne a hibákat, hanem a lehetőségeket lássuk meg a rosszban is, így a nehéz helyzetek is könnyen kezelhetővé és később akár megelőzhetővé is válnak.

Iskolánk 4. b. osztálya hónapról hónapra számos örömteli élményt nyújt  jókedvével, felkészültségével, kedvességével az osztályban tanító pedagógusok és az iskola diákjai számára. Képesek mindig mindenben meglátni a jót és örülni az adott nap által nyújtott lehetőségeknek.

Ebben a miliőben született meg a Boldogságóra keretein belül A mi osztályunk című versük, melyet egy rövid kis videóval szerettünk volna még színesebbé tenni.

A vers:

 A mi osztályunk

 

A negyedik bé osztályban öröm és béke honol,

hisz mindenkinek van barátja, s így van ez jól.

Mi vagyunk a nagy csapat, nyilván, hogy a legjobb,

itt a legtöbb kedvesség, s szeretjük a sportot.

 

Ha valaki a szünetben egy kicsit unná magát,

bevesszük a játékba, mivel jobbá tesszük napját.

Délután a napköziben játszunk egy kevéskét,

majd felmegyünk a terembe és megoldjuk a leckét.

 

Ez hát a mi osztályunk optimista verse,

mi oly jó így közösen rímekbe szedve.

Szeretettel írtuk nektek kedves kis közönség,

hogy a ti osztályotok is legyen ilyen szuper kis közösség.