Hírek - 4 DIÁKUNK ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT AZ ALAPMŰVELETI MATEMATIKAVERSENYEN

4 DIÁKUNK ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT AZ ALAPMŰVELETI MATEMATIKAVERSENYEN

2022.05.11, 10:07

Az alapműveleti matematikaversenyen a 4 alapművelet ( összeadás, kivonás, szorzás, osztás) tudása és használata áll a középpontban. Ez az a tudás, melyre élethosszig szükségünk lesz. Akkor is, amikor már megfeledkezünk a Pitagorasz-tételről, a logaritmusokról. Vigyor Vigyor Vigyor

Az alapműveletek magas szintű használatának eredményeként 4 diákunk is bejutott az országos döntőbe, melyet Marcaliban rendeznek meg 2022. május 21-én.

AZ ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT DIÁKOK: DOMOKOS ZALÁN (6.a), MOLNÁR TÜNDE (6.b), BRICZKY BALÁZS ZSOLT (6.a), SZŰCS LÁSZLÓ (8.a)

De, nemcsak rájuk vagyunk büszkék, hanem mindazon tanulóra, akik szépen helytállak ezen a versenyen.

Külön elismerés illeti a diákokat felkészítő pedagógusokat: Szakáll Ferencnét, Gyulai Andreát és Dr. Lingvayné Bánszki Andreát.

Köszönettel tartozunk a szülőknek is folyamatos támogatásukért, illetve azért, hogy vállalták, hogy elviszik az országos döntőbe a gyerekeket!

A RÉSZLETES EREDMÉNYEK  A KÖVETKEZŐK:

4. osztály: 69 indulóból

10. Bundik Ádám 31 pont

15. Kapás Bálint 27 pont

30. Góz Viktória 22 pont

45. Megyaszai Antal 14 pont

60. Kogyilla Roland 10 pont

5. osztály: 115 indulóból

1. Nagy Zsombor László 38 pont (1 ponttal maradt le az országos döntőről)

20. Rácz Kinga 21 pont

6. osztály: 56 indulóból