Kimagasló eredmények a Tudásbajnokság országos döntőjén – Briczky Gábor megszerezte az 1. helyet

2018.05.28, 08:02

A tudásbajnokság országos döntőjén a következő szép eredmények születtek.

Briczky Gábor 4.b irodalom és szövegértés 1. hely Felkészítő pedagógus: Magyar Emese

Nagy Zsombor 1.a környezetismeret 4. hely Felkészítő pedagógus: Nagyné Józsa Zita

Képes Hanna 3.b környezetismeret 4. hely Felkészítő pedagógus: Jeneiné Árva Erzsébet

Briczky Balázs 2.a matematika 9. hely Felkészítő pedagógus: Nagyné Tóth Julianna

Almeida Costa Filipe Marcelo 5.a angolból szépen szerepelt a Tudásbajnokság országos döntőjében.

Mindenkinek szívből gratulálunk!

Machán Míra országos versenyen különdíjas lett

2018.05.28, 08:00

A Pangea Országos Tehetségkutató Matematika Versenyen Machán Míra 3.b osztályos tanulónk különdíjban részesült. Felkészítő pedagógus: Jeneiné Árva Erzsébet

Szeretettel gratulálunk!

Városnapi Futóverseny 2018

2018.05.24, 17:57

A város napja alkalmából idén is megrendezésre került a Városnapi Futóverseny 2018. május 23-án, melyen iskolánk diákjai szép eredményeket értek el. Mindenkinek gratulálunk!

Eredmények:

2. Törös Dominik 8.a

Gut Gábor újabb országos helyezései

2018.05.24, 07:30

Gut Gábor 6.a osztályos tanulónk az Országos Klubcsapat Országos Bajnokságán csapatban 1. helyezést, a Tisza Triatlon országos ranglista versenyen egyéni 5. helyezést ért el. Szívből gratulálunk!

Vágner Lara újra a dobogón

2018.05.24, 07:21

A Bihari Lövészklub által 2018. május 20-án Légfegyveres Sziluett lövészverseny került megrendezésre.

Korcsoport kategorizálás nélkül gyermek-felnőtt együttes versenyen Vágner Lara 5.b osztályos tanulónk

• légpuska sziluett versenyen II. helyezést
  • légpisztoly sziluett versenyen III. helyezést ért el.

Szeretettel gratulálunk!

Kocsisné Jován Ildikó Fehér Istvánné-díjban részesült

2018.05.23, 16:23

Berettyóújfalu Város Önkormányzata Képviselő testülete Fehér Istvánné-díjkitüntetésben részesítette Kocsisné Jován Ildikót kiemelkedő pedagógiai tevékenységéért, melyet a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskolában végez. Tanulói eredményesen szerepelnek tanulmányi versenyeken és nevelői, oktatói munkájával hosszú időn óta példát mutat a felnövekvő nemzedéknek.

Szép eredmények a Bihari Népdalversenyen

2018.05.22, 11:26

Iskolánk diákjai idén is szépen szerepeltek a Zeneiskola által rendezett Bihari Népdalversenyen.

Eredmények:

Furka Zsombor 3. hely

Siker az angol döntőn

2018.05.22, 09:24

Ivascu Marius Sámuel, iskolánk 8.a osztályos tanulója l. helyezést ért el az Országos angol nyelvi verseny 2018. évi döntőjén.

A verseny május 19-én, Békéscsabán került megrendezésre, ahol az ország legtehetségesebb 8. osztályos diákjai közül Sámuel bizonyult a legjobbnak, kiemelkedően magas pontszámával.

Óriási sikeréhez szeretettel gratulálunk!

Felkészítő pedagógus: Kulcsár Istvánné

Pünkösdi Amatőr Kézilabda Torna

2018.05.22, 07:17

Iskolánk 3. és 4. korosztályos csapatai dobogós helyeken a Pünkösdi Amatőr Kézilabda Tornán

III. korcsoportos lányok 2. hely: Nagy Gréta 5.a, Patai Dóra 6.b, Bagdán Petra 6.b, Molnár Eszter 6.b, Gere Krisztina 6.b, Gáti Panna 7.a, Baranyi Daniella 6.b, Mezei Flóra 6.b

III. korcsoportos fiúk 2. hely: Frank Dávid 6.b, Szűcs Dániel 6.b,Borbély Szabolcs 6.b, Tóth Benjámin 6.b,Pethő Dávid 6.b, Blahó Örs 5.a, Almeida Costa Filipe Marcelo 5.a

IV. korcsoportos lányok 1. hely: Váradi Zita 8.a, Kártik Kata 8.a, Eke-Rigó Anna 8.a, Sziklai Réka 8.b, Lőkös Mia 8.b, Fekete Nóra 8.b, Pető Gvendolin 8.b, Balázs Tamara 7.a, Antal Orsolya 8.b, Ungai Amanda 8.b

IV. korcsoportos fiúk 3. hely: Blahó Tas 8.a, Törös Dominik 8.a , Kecskeméti András 8.b, Jenei Szilárd 8.b, Berke Nándor 8.b, Juhász Edvárd 8.b, Birta István 8.b, Vilistein András 8.b

Túra a Derecskei Nagy-nyomás puszta vidékén

2018.05.22, 05:58

2018. május 18-án iskolánk 37 tanulójával egy túrán vettünk részt Dr. Zeke Tamás vezetésével. A Derecskei Nagy-nyomás puszta vidékét jártuk be és annak gazdag növény és állatvilágát csodálhattuk meg közelebbről.

Vízimadarakat figyelhettünk meg a gyerekekkel és találtunk egy gólyatöcs fészket is, benne a tojásokkal. Egy madárritkaság is megmutatta magát, mert egy ásólúd épp akkor szállt le a vízi területre. A zöld lombszöcske lárváinak különböző méreteivel, kék légivadászokat, fürgegyíkokat, barna varangy lárvákat fotóztak, néztek, fogak a diákok. A növényvilágból is találtunk „néhány” különleges fajt, mint például a gyalog akácot, az iringót, vagy a bókoló bogáncsot. A kedvenc a ragadós galaj volt, mely a legtöbb játékra adott lehetőséget.

A nagyon érdeklődő kis csapattal fáradtan, de élményekben gazdagon és természetesen sok-sok fotóval térünk vissza az iskolánkba.