Amikor egy álom valóra válik

2018.11.26, 09:07

2018. november 24-én Kiskunfélegyházán rendezték meg az Országos Női Birkózó Diákolimpiát. Az ország minden részéről érkeztek gyerekek, 182 diák és serdülő küzdött ezen a napon az érmekért.

Iskolánkat Varga Réka (8.b) és Varga Lili (5.a) tanulók képviselték.

Réka becsülettel helytállt a serdülők igen sűrű mezőnyében.

Lili szépen menetelt előre a nap folyamán, és céltudatosan küzdött az álmaiért.  Amit ezen a napon sikerült is elérnie, dobogóra állhatott, súlycsoportjában az ország bronzérmes birkózója lett.

Gratulálunk!

Briczky Gábor Magyar Kupa 6. helyezett

2018.11.22, 12:40

Briczky Gábor Máté 5.b osztályos tanulónk a Magyar Kupa 2018. évi Boulder /falmászó/ bajnokságában, gyerek kategóriában 6. helyezést ért el. Valamint a NO. 8. Gi Magyar Kupán, gyerek kategóriában szintén 6. helyezett lett. Gratulálunk!

Futsal IV. korcsoport körzeti döntő első hely

2018.11.22, 10:01

Iskolánk fiú csapata nagyszerű játékkal szerezte meg a megyei elődöntőbe kerüléshez szükséges első helyet. Gratulálunk!

A csapat tagjai: Balog János, Erdei Szabolcs, Erdei Kristóf, Csapó Gergő, Mező Lőrinc, Mező Szabolcs, Korcsmáros Bence Ferenc, valamennyien a 7.a osztályból, és Buczi Tamás 6.b, Kovács Tamás 6.a

A döntőn készült fotók ITT megtekinthetők!

Rajzpályázaton két szép eredmény született

2018.11.22, 07:17

A Berettyóújfalui Szakképzési Centrumhoz tartozó Bessenyei György Szakgimnázium által meghirdetett Családrajz versenyen Patyán Dóra 2., Sass Dóra 3. helyezést ért el. Mindketten 2.b osztályos kisdiákok. Szeretettel gratulálunk!

„Csak egy nap a világ…” – 100 éve ért véget az I. világháború

2018.11.21, 07:33

100 éve ért véget az I. világháború, erre emlékezünk több városi eseményen is Berettyóújfaluban. Nyolcadik osztályos diákjaink a Makk Kálmán Moziban tekintik meg a Halhatatlanok – Limanowa a magyar győzelem 1914 című magyar dokumentumfilmet, ami egyben történelmi tudásukat is bővíti. Ezúton szeretnénk megköszönni Berettyóújfalu Város Önkormányzatának, a Berettyó Kulturális Központ – Makk Kálmán Mozinak, hogy lehetőséget biztosítottak a programon való részvételre.

A Széchenyi Kupa első fordulóján két győzelmet szereztünk

2018.11.20, 12:06

A városi Széchenyi Futball Kupa első fordulóján a másodikosok két győzelmet szereztek.

A csapat tagjai:

Csikortás Roland Krisztofer 2.a (nincs a képen), Müller Bálint 2.a, Stettner Martin 2.a, Incze Gergő 2.b, Puskár Zsombor 2.b, Balogh Barna 2.b

Az Agórában jártunk látványos kémiai előadáson

2018.11.20, 09:27

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 3 pályázaton közel 4 millió forintot nyert a diákok programjaira a Nemzeti Tehetség Program keretében.

Ezek egyike a matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgálja. A diákok tehetséggondozó foglalkozásokon és szakmai kirándulásokon vehetnek részt a projekt keretében. Ilyen volt a 2018. november 19-i program is, amikor Debrecenbe az AGÓRA Tudományos Élményközpont „Látványos kémia” bemutatójára vittük el tanulóinkat teljesen ingyen.

Bízunk benne, hogy a kísérletekkel teli látványos előadás sok gyerekben maradandó élményt hagy, egyben segíti őket abban, hogy a pályaválasztás során könnyebben hozzanak felelősségteljes döntést.

Nyugdíjas rendőröknek szólt az ének

2018.11.20, 08:18

A Berettyóújfalui Rendőrkapitányság Nyugdíjas Dolgozóinak Találkozóján kedveskedtek műsorukkal iskolánk tanulói a rendezvény résztvevőinek.

Népdalcsokrot énekelt Balog Alíz Boglár 5.b és Patai Dóra 7.b  osztályos tanuló. Újfalui és Mezőkölpényi táncokat mutattak be iskolánk és a Széchenyi István Tagiskola diákjai, akik a Bajnóca Néptánc Egyesület tagjai. Őszi dalokat énekeltek az énekkaros gyerekek.

IV. Területi Idegen Nyelvi Verseny

2018.11.19, 14:27

Hagyományainkhoz híven, ebben az évben is megrendeztük a területi angol és német nyelvi versenyt.

7 településről, 11 iskolából 82 diák mérte össze tudását november 14-én a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskolában. A gyerekeknek 1 órájuk volt a szövegértő és a nyelvtani tesztfeladatok kitöltésére.

Külön értékeltük a hazai és a vendég tanulókat.

Az I. helyezettek könyvjutalomban, a II és III. helyezettek tárgyjutalomban részesültek, de senki nem ment haza üres kézzel, kis ajándékkal mindenkit megjutalmaztunk, aki vállalta a megmérettetést.

7. osztály angol verseny

Vendég tanulók eredményei:

1. hely: Papp Mercédesz, Hőgyes Endre Gimnázium Hajdúszoboszló, felkészítő pedagógus: Bodó Irén
  2. hely: Oláh Vivien Nóra, Sári Gusztáv Általános Iskola és Alapfokú Művészet Iskola, felkészítő pedagógus: Társi Katalin
  3. hely: Galgóczi Zsuzsanna, Ebesi Arany János Általános Iskola, felkészítő pedagógus: Trefán Gabriella

1. hely: Kathi Kristóf 7.b, felkészítő pedagógus: Kulcsár Istvánné
  2. hely: Durucskó Attila, Széchenyi István Tagiskola, felkészítő pedagógus: Gallóné László Katalin
  3. hely: Gut Gábor Zaránd 7.a, felkészítő pedagógus: Gallóné László Katalin

8. osztályos angol verseny

Vendég tanulók eredményei:

1. hely: Fehér Tamás, Hőgyes Endre Gimnázium Hajdúszoboszló, felkészítő pedagógus: Bodó Irén
  2. hely: Nagy Orsolya, Hőgyes Endre Gimnázium Hajdúszoboszló, felkészítő pedagógus: Erdei Gyöngyi