1. és 2. helyezést értek el diákjaink a „Szép Magyar Beszéd” verseny város környéki fordulóján

2018.02.12, 06:34

I. helyezés: Szepesi Petra, 7. b osztály (7-8. osztályos korcsoport)

II. helyezés: Gáti Panna, 7. a osztály (7-8. osztályos korcsoport)

Felkészítő pedagógus: Kiss Tamás

Helyszín, időpont: Nadányi Zoltán Művelődési Központ, 2018. február 6. 14:00 óra

Szepesi Petra ezzel az eredményével jogot szerzett a "Szép magyar beszéd" verseny regionális fordulóján való indulásra. Ezt 2 helyszínen rendezik meg az országban. Diákunk a Dunától keletre eső megyék legjobbjaival fog versenyezni 2018. április 6. és 8. között Kisújszálláson. A tanulóknak a Kazinczy-díj Alapítványi Bizottság által kijelölt kötelező és a tanuló által szabadon választott szöveg felolvasása a feladatuk.

Gratulálunk a szép eredményhez diákjainknak és az őket felkészítő pedagógusnak! Jó felkészülést és eredményes szereplést kívánunk a regionális fordulóra!

Megyei Úszó Diákolimpia

2018.02.08, 11:03

A 2017-2018. tanévi Úszó Diákolimpia Hajdú-Bihar megyei döntője 2018. február 3-án, pénteken került megrendezésre a Debreceni Sportuszodában. Iskolánk tanulói rendkívül sikeresen szerepeltek egyéni és gyorsváltó számokban egyaránt.

Íme az eredmények:

DIGITÁLIS PÁLYÁZAT 13-14-15 ÉVES DIÁKOKNAK – drónt, quadcoptert nyerhetsz

2018.02.07, 13:22

TÉMA: Szerinted ki a vállalkozó? Egyáltalán mire vállalkozik? Dolgozik vagy másokat dolgoztat? Alkalmaz vagy alkalmazott? Van főnöke? Vállalkozó az üzletember, a cégtulajdonos és a kényszervállalkozó is? Miért dolgozik? Hisz a munkájában vagy csak a profit érdekli?  Milyen ember? Bátor? Nagyratörő? Kicsinyes vagy nagyvonalú?

Te milyennek látod a vállalkozót? Van vállalkozó ismerősöd, példaképed? Te lennél vállalkozó?

MEGVALÓSÍTÁS: Engedd szabadjára a fantáziád, és fogalmazd meg digitális formában, (animációban, kisfilmben, grafikában, plakátban, stb.) a véleményed a Junior Achievement Magyarország pályázatán!

HATÁRIDŐ: 2018. február 26.

DÍJAK: Drón HD kamerával, Kamerás quadcopter

PÁLYÁZAT BEADÁSA: http://ejam.hu/penz7

Iskolai kirándulás a debreceni Aquaticumba

2018.02.07, 12:23

Iskolánk két osztálya – az 5.a és a 7.a – a tanév első felét az Aquaticumba történő kirándulással zárta.

Már az utazás is nagy élményt nyújtott, mert egy kényelmes autóbusszal utaztunk.

Megérkezésünket követően mindenki megkapta a belépésre jogosító óráját, majd birtokba vettük a trópusi élményparkot. A családi csúszdán egyszerre tizenketten is lecsúsztunk. A bátrabbak a legmeredekebb csúszdákat választották, de voltak, akik a spirális csúszdát részesítették előnyben.

Aki elfáradt vagy csak lazításra vágyott, beülhetett a jakuzziba. Aki pedig megéhezett, lehetősége volt az emeleten kialakított étteremben fogyasztani valami finomságot, ahonnan csodás kilátás nyílt a csúszdákra és a medencékre. Hazaindulás előtt az élménymedence hullámait élvezhettük.

Köszönjük Strazsanecz János és Balogh István tanárainknak, hogy ilyen csodálatos vizes kalandban lehetett részünk.

VÁGNER LARA 5.b

Szép eredmények a nemzetközi népdal-énekesi versenyen

2018.02.06, 11:54

A debreceni Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola és AMI által 2018. február 5-én rendezett nemzetközi népdal-énekesi versenyen iskolánk diákjai szép eredményeket értek el.

1. hely: Balogh Alíz (felkészítő pedagógus:  Józsáné Bíró Mária)

1. hely: Patai Dóra (felkészítő pedagógus:  Józsáné Bíró Mária)

Különdíj: Balogh Anna, Balogh Zsuzsa, Sass Petra (felkészítő pedagógus: Turzó Renáta)

Különdíj: Nagy Gréta (a felkészítést Turzó Boglárka segítette)

Hadobás Anna Luca (a felkészítést édesanyja, Hadobásné Karancsi Annamária segítette)

Büszkék vagyunk diákjainkra! Köszönet a felkészítő pedagógusok szép munkájáért!

Bűnmegelőzési hírlevél 2018. február

2018.02.06, 11:26

Egy hónap - egy téma: A biztonságos internethasználatért

Iskolakóstolgató

2018.02.02, 08:45

OTP ROAD SHOW a Fáy András Alapítvánnyal

2018.01.30, 06:44

Az „Észak-kelet magyarországi pénzügyi, gazdasági gazdálkodási edukációs és ismeretterjesztõ program” vetélkedõje 2018. január 16-án került megrendezésre a Nyíregyházi OK Oktatási Központban.

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI 3 fõs kis csapata (Varga Réka 7.b, Nagy Róbert 7.b és Pellei Soma 7.a) is részt vett ezen a vetélkedõn. A gyerekek elõzetesen kiadott szakmai ismeretekbõl készültek fel. Majd a verseny napján az elsajátított ismeretekbõl és a helyszínen megrendezett különféle ügyességi feladatokban mérhették össze tudásukat több iskola csapatával.

Tanulóink ezen a nagyszabású vetélkedõn nagyon szép eredményt értek el.

Összesítésben a többi iskola csapata közül a IV. helyet szerezték meg diákjaink.

A gyerekek élményekkel és ajándékokkal gazdagon térhettek haza az OTP ROAD SHOW vetélkedõjérõl.

Gratulálunk kis tanulóinknak és nagyon büszkék vagyunk rájuk!

Dobi Lili országos III. helyezett az Oxigén Kupán

2018.01.26, 12:47

Dobi Lili 7. b osztályos tanuló az Oxigén Kupán országos III. helyezést ért el, melyhez szívbõl gratulálunk!

Frank Ráhel arany minősítést szerzett

2018.01.26, 12:43

Frank Ráhel 7. b osztályos tanuló a 11. Megyei Fuvolás Találkozón, Derecskén arany minõsítést szerzett. Gratulálunk a szép eredményhez!