Iskolakóstolgató

2019.01.29, 07:45

Sakk Diákolimpia megyei döntőjén szép eredmények születtek

2019.01.28, 10:19

A Sakk Diákolimpia megyei döntőjén öt diákunk vett részt, mindannyian előkelő helyezést értek el.

Gáti Panna 8.a 2. hely

Kathi Kristóf 7.b 3. hely

Domokos Zalán 3.a 3. hely

Briczky Balázs Zsolt 3.a 4. hely

Nagy Márton 7.b 6. hely

Szeretettel gratulálunk!

Gyűjtsünk együtt szelektíven! – Kiállítás és előadás a szelektív hulladékgyűjtésről

2019.01.23, 14:46

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI könyvtárában 2019. január 22. – 2019. február 4. között iskolánk tanulói a szelektív hulladékgyűjtés témakörében kiállítást tekinthetnek meg, melyet a hajdúböszörményi Zöld Kör Egyesület hozott el számunkra.

Január 23-án az egyesület két tagja, Horváth Dorottya és Kiss Éva tartott hasznos és egyben játékos előadást, majd tárlatvezetést a szelektív hulladékgyűjtésről az alsó tagozatos diákjainknak, amit ezúton is nagyon szépen köszönünk!

A Déri Múzeumban jártunk

2019.01.23, 07:42

Berettyóújfalu Város Önkormányzata és Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatásával 6 nyolcadik osztályos tanulónk ellátogathatott a debreceni Déri Múzeumba 2019. január 22-én, a Magyar Kultúra Napja alkalmából, ahol megtekinthették Munkácsy-trilógiát, valamint a múzeum további kiállításait is.

Berettyóújfalu Város Önkormányzata az utazás megszervezésével, Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata pedig a belépőjegyek és étkezés biztosításával járult hozzá, hogy ez a szép kulturális program megvalósulhasson. Köszönjük szépen a támogatást!

Autumn in the English Speaking Countries országos angol őszi csapatverseny

2019.01.14, 09:28

A HEBE Kft. 2018/2019-es tanévben meghirdetett Autumn int he English Speaking Countries országos angol őszi csapatversenyén iskolánk diákjai a 202 csapatból Junior 1 szinten a 27. helyen végeztek. Felkészítő pedagógus Turzó Renáta. Gratulálunk!

A csapat tagjai: Nagy Gréta, Puskár Petra, Pálfi Imre Máté, Blahó Örs 6.a osztályos tanulók

Szépen helytálltunk a városunkban megrendezett Grundbirkózás Diákolimpia országos elődöntőjén

2019.01.14, 08:10

A Hajdú-Bihar Megyei Diáksport Szövetség 2019. január 12-én rendezte meg a Grundbirkózás országos elődöntőjét városunk sportcsarnokában.

Iskolánkat 2 fiú és egy lány csapat képviselte.

A nap itt is mérlegeléssel kezdődött. A versenyt az Igazgyöngy Alapítvány hastáncosai nyitották meg. Ezután következtek a körmérkőzések, ahol nemcsak városunk, hanem az Észak-keleti régió csapatai is összemérték erejüket (Hajdúböszörmény, Báránd, Püspökladány).

Tanulóink nagy akarattal és erőfeszítéssel küzdöttek. Mindkét fiú csapatunk a IV. helyen, lány csapatunk pedig a III. helyen végzett.

Nagyon büszkék vagyunk kis diákjainkra!

Fiú csapat: (balról jobbra)

Első sor: Káplár Viktor Adrián 4.b, Mező Armando Olivér 2.a, Stettner Martin 2.a, Balogh Barna 2.b, Incze Gergő 2.b, Nagy Zsombor László 2.a

Felső sor: Mező Dániel 4.b, Fülöp Gergő 4.b, Nagy Bence 3.b, Zsiga Zétény 2.b, Csősz Zoltán 2.b, Sárvári Milán 2.b

Lányok csapata: Iliszi Dorina 2.b, Szabó Sára 2.b, Tóth Liza 3.a, Barta Anita Réka 4.a, Kovács Boglárka 3.b, Lőkös Lilla 5.a

Köszönjük szépen a Szülők és a Báránd KSE segítségét!

„ A birkózásban nincsenek vesztesek,

Csak győztesek és olyanok akik tanulnak.”

Kedves Szülők és Nagycsoportos Óvodások!

2019.01.08, 12:10

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI 2019. januárjában nem tart Iskolakóstolgató foglalkozást.

A második félévi foglalkozások első időpontja: 2019. február 6. (szerda) du. 16:00 óra.

József Attila Általános Iskola tantestület

Pellei Soma megyei matematikaversenyen 2. helyezett

2019.01.08, 12:00

A Megyei Matematikaverseny eredményhirdetésére – melyet a Debreceni Egyetem Főépület Aulájában tartottak – Pellei Soma 8.a osztályos tanulónk meghívást kapott. A versenyen az előkelő 2. helyezést érte el. Felkészítő pedagógus Szakáll Ferencné.

Ispán Dávid 7.a osztályos tanulónk - felkészítő pedagógus: Farkas Csabáné - a 6. legtöbb pontot, Mezei Noémi 6.a osztályos tanulónk  - felkészítő pedagógus: Szakáll Ferencné - pedig a 8. legtöbb pontot szerezte meg

Gratulálunk nekik ebben a rangos mezőnyben elért kiemelkedő eredményükhöz!

Szüretelő országos csapatversenyen szépen szerepelt 2. osztályos csapatunk

2019.01.07, 12:20

A HEBE Szolgáltató és Kiadó Kft. által szervezett Szüretelő országos őszi csapatversenyen 2. osztályos csapatunk 7. helyezést ért el. Felkészítő pedagógus: Vargáné Hari Krisztina

A csapat tagjai: Nagy Noel, Patyán Dóra, Sass Dóra, Szabó Sára 2.b osztályos tanulók.

55 csapat, mintegy 150 diák mérte össze tudását szerte az országból. A csapatversenyen az őszi ünnepekkel kapcsolatos feladatsort kellett megoldani, majd különböző projektmunkákat készíteni.

Szeretettel gratulálunk!

Daróczi Zoltán a II. Sárréti Kupa gólkirálya

2019.01.07, 11:48

Az MVFC U11 csapata – melynek Daróczi Zoltán 3.a is tagja – a II. Sárréti Kupán megszerezte az első helyet, valamint Zoli lett a kupa gólkirálya is. Gratulálunk!