Karácsonyi DISCO

2023.12.22, 23:06

A régi hagyományokat felelevenítve a felsős tanulók nagy örömére december 19-én discot rendezett a DÖK. Diákönkormányzatos tanulóink szendvicsekkel, üdítőkkel és a tanárnénik által készített finom süteményekkel várták a bulizni vágyókat a büfében. A zenét Halics Attila szolgáltatta, akihez a gyerekek előzetesen leadhatták zenei kéréseiket. A gyerekek önfeledten szórakoztak, táncoltak felügyelet mellett.

A buli szuperül sikerült, a hangulat fergeteges volt. Várjuk a folytatást!

Bolhapiac a József Attilában

2023.12.22, 22:51

A szerdai napon lelkes árusok és érdeklődő vevők vették birtokba a suli folyosóit, auláját. Igazán sok értékes portéka cserélt gazdát. Voltak itt remek játékok, finomabbnál finomabb karácsonyi sütemények, helyszínen készített limonádé, ünnepi dekorációk, ékszerek, mindenféle érdekes apróság és zsákbamacska. A gyerekek nagy örömmel árulták portékáikat és vásároltak maguknak újakat.

"Öt ok, amiért érdemes nyelvet tanulni"

2023.12.22, 20:48

A novemberi nyelvi hét keretében szintén kiírásra került egy rajzpályázat,  "Öt ok, amiért érdemes nyelvet tanulni" címmel. Angolul és németül tanuló diákok egyaránt neveztek a versenyre.

1. helyezett: Gönczi Zsófia és Nagy Viktória (7.a). 2. helyezett: Molnár Tünde (8.b) és Frank Naomi (6.a). 3. helyezett: Szőllősi Loretta és Veszprémi Krisztina (7.a). Iliszi Bianka (5.a) Sólyom Ádám (6.a) és Polgár Viktória (7.a) különdíjban részesültek.

Álmaim karácsonyfája

2023.12.21, 20:33

Az adventi hetek keretében megrendezésre kerülő rajzpályázat témája "Álmaim karácsonyfája" volt, melyet 1-8. évfolyamon hirdettünk meg.

Szebbnél szebb rajzok készültek, nagyon ügyesek voltak a gyerekek minden osztályban.

A rajzverseny díjazottjai:

I. évfolyam : Virág Hanna, Papp Regina, Kari Sándor, Kobra Zsófia

II. évfolyam : Bíró Noémi, Tóth Fanni, Izrael Anna, Szakállas Nóra

III. évfolyam : Daróczi Attila, Nagy-Dózsa Mátyás, Adamcsik Boglárka, Berecki Hédi, Megyaszai Máté

IV. évfolyam : Lévai Boglárka, Dorogi Patrícia, Barizs Bettina, Frank Rebeka

V. évfolyam : Nagy Dóra, Iliszi Bianka, Balázsi Lotti, Halics Hanna

VI. évfolyam : Varga Lili, Góz Viktória, Pinczés Emese

VII. évfolyam : Nagy Viktória

VIII. évfolyam : Frank Debóra, Molnár Tünde, Miklovics Léna, Pálfi Anna

Mindenkinek szívből gratulálunk!

Minden gyertya ég az adventi koszorún…..

2023.12.21, 19:59

Dec 21-én az utolsó tanítási napon, összegyűltünk még egy közös ünneplésre.

Az ünnepi műsoron az 5.és az 1 osztályosok szerepeltek.

Halics Hanna és Zákány Bella kalimbán játszott.

Kádár Vivien elszavalta Aranyosi Ervin: Mi lenne ha karácsony versét.

Hodosi László kürtön eljátszotta az Ó szép fenyőt!

Ezután az első osztályosok versmondása következett. Majd közösen elénekelte az iskola a Kis karácsonyt, nagy karácsonyt. Végül fellobbant a szeretet lángja.

Mindenkinek boldog békés karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Angol verseny sikere

2023.12.21, 11:48

Az Arany János Gimnázium által rendezett angol online levelező versenyen iskolánk 8.osztályos csapata első helyezést ért el.
A csapat tagjai: Zsugovits Miklós, Kocsis Lóránt, Briczky Balázs
Szeretettel gratulálunk a kiváló eredményhez!

Karácsonyi műsor 2023

2023.12.21, 11:43

2023. december 20-án délután 2 órától karácsonyi ünnepséget tartottunk iskolánk alsós tanulóinak. Csodás karácsonyi versekkel, dalokkal, hangszeres előadásokkal öltöztettük ünneplőbe a szívünket. A fellépők után közösen énekeltünk két dalt. Zengett az egész terem, szívet melengető volt hallgatni a több száz kisgyermek hangját.

Köszönjük szépen minden szereplőnek, hogy előadásukkal igazi karácsonyi hangulatot teremthettünk!

Az ünnepségen készült képekkel kívánunk mindenkinek áldott karácsonyi ünnepeket és boldog új évet!

Adventi szavalóverseny harmadik fordulója

2023.12.21, 11:11

December 19-én került megrendezésre iskolánkban az adventi szavalóverseny harmadik és egyben utolsó fordulója. Méltó lezárása volt ez az adventi hetek programsorozatainak, hiszen 35 kicsi elsős és másodikos diákunk meghitt, ünnepre hangoló, szeretetet és békét árasztó szavalatait hallhattuk ezen a délutánon.

Helyezések:

1.osztály:

I. Kari Sándor

II. hely: Botos Dóra

III. hely: Bondár Jázmin

Különdíjasok:

Munkácsy Kata

Bojtor Boglárka

Nagy Fanni

2.osztály:

I. Vas József

II.Csősz Ádám

III. Szakállas Nóra

Különdíjasok:

Patyán Gergő

Hajzer András

Rácz Attila Dominik

Adventi énekverseny 2023

2023.12.20, 09:56

Az ünnepi hangolódás jegyében került sor iskolánkban az Adventi énekversenyre.

Nagyon sok énekelni szerető, bátor gyerek jelentkezett és melengette szívünket a karácsonyi dallamokkal.

Eredmények:

Nagy Zsombor

Csodaszép óvodás rajzok

2023.12.19, 13:45

Az „Őszi természet” elnevezésű rajzpályázatra ebben a tanévben minden eddiginél több rajz, összesen 130 darab érkezett iskolánkba. A legjobb 43 alkotót jutalmaztuk. A rajzok a Székhely Óvodából, a Gyermekkert Óvodából, a Széchenyi Óvodából, a Mezőpeterdi Óvodából, az Eszterlánc Óvodából, a Szivárvány Református Óvodából, a Rákóczi Tagóvodából, a Váncsodi Mesevilág Óvodából, a Bakonszegi Zöldliget Óvodából és az Igazgyöngy Alapítványtól érkeztek!

Köszönjük a szép alkotásokat!  Öröm látni a gyermekek és szüleik boldogságát!

„ A kreativitás nem végleges! Minél többet használod, annál több lesz belőle! ”