Hírek - 1. a osztály – A KÜLÖNDÍJAS KÍSÉRLETEZÕK1. a osztály – A KÜLÖNDÍJAS KÍSÉRLETEZÕK

vissza...

2017.10.24, 08:34

A dm ebben az évben is meghirdette „Mosolygó fogacskák” pályázatát a magyarországi elsõ osztályosok számára. A pályázat mottója: Kísérletezz, de ne a fogaid épségével!

A feladatunk volt fogápoláshoz kapcsolódó látványos kísérlet bemutatása, leírása, és az errõl készült fotók beküldése. Szülõk, gyerekek, pedagógusok egyaránt lelkesen dolgoztunk az ügyön, köszönet minden segítségért!

Zsombi anyukája, Nagyné Gecse Mária segítségével ellátogattunk az Arany János Gimnázium Öveges laborjába. Az óriás védõköpeny felvétele után valódi kémikusnak érezhettük magunkat. Szorgosan csipeszeztünk, cseppentettünk a végén lufit is röptettünk.  Minden gyerek egyéni kísérlet során tapasztalhatta meg a savas anyagok károsító hatását, a lúgosítás és a fogápolás fontosságát.

Az eseményeket dokumentáló fotókat, rajzokat, leírásokat Zéti apukája, Tóth Zoltán szerkesztette egybe, látványos kiadvány született belõle.

A 185 beküldött pályamunka közül a zsûri a mienket KÜLÖNDÍJJAL jutalmazta. Kirándulhatunk Budapestre, a MiniPoliszba!