Hírek - „A mese az az ábcé-könyv, amelyből a gyermek megtanul saját lelkében olvasni.” (Bruno Bettelheim)„A mese az az ábcé-könyv, amelyből a gyermek megtanul saját lelkében olvasni.” (Bruno Bettelheim)

vissza...

2018.10.01, 08:24

A Magyar Népmesék napját szeptember végén, Benedek Elek születésnapján tartják ország szerte.

Ebből az alkalomból a nagyrábéi Kossuth Lajos Művelődési Ház és Könyvtár színjátszó délutánt szervezett. 8 csoport képviselte magát ezen a rendezvényen, óvodástól egészen a nyugdíjas korosztályig. Iskolánk tanulói egy mesejelenetet adtak elő, a Macskacicót. Kis diákjaink könyvjutalommal és élményekkel gazdagabban térhettek haza, hiszen népmeséink a magyar nép lelkével és beszédével, századokon átcsiszolt művészetével szóltak a gyerekekhez.

Kis színészeink: Gál Bodza, Nagy Emese, Patyán Dóra, Sárvári Milán, Sass Edit Dóra, Szabó Sára 2.b osztályos tanulók, és Machán Míra Réka 4.b, Puj Krisztián 4.b, Sass Petra Hanna 4.a osztályos tanulók.

Felkészítő pedagógus: Vargáné Hari Krisztina