Felhívás - Iskolaépületbe belépés a rendkívüli helyzet kapcsán

2020.03.12, 13:08

Tisztelt Szülők!

Minden óvintézkedést megteszünk annak érdekében, hogy tanulóink egészségét megóvjuk. Gondoskodtunk arról, hogy a diákok szappannal gyakran és alaposan mossanak kezet!

A diákok egészségének megóvása érdekében kérjük, hogy gyermeküket csak az iskola ajtajáig kísérjék el, ne lépjenek be az iskolaépületbe!

Délután - a mai naptól kezdve (2020. március 12., csütörtök) - az iskolaudvaron tudják várni a gyermeküket. A diákok a következő időpontokban a táskájukkal fognak lejönni az udvarra:

3. évfolyam 15.30 óra

4. évfolyam 15.40 óra

1. évfolyam 15.50 óra

2. évfolyam 16.00 óra

Eső esetén a gyermekeket a fenti időpontban az aulába kísérjük le!

Rendkívüli esetben – ha, korábban kell elvinniük a gyermeket – akkor hívják az 54/402-052-es telefonszámot és gyermekük le fog jönni az iskola bejárati ajtajához.

KÉREM - A GYERMEKEK EGÉSZSÉGÉNEK MEGÓVÁSA ÉRDEKÉBEN - TARTSÁK BE A FENTIEKET!

Gondolkodjunk együtt felelősen!

Tisztelettel: Kurtán Mónika intézményvezető

Megyei Kézilabda Diákolimpia döntő III. korcsoportos lányok IV. hely

2020.03.11, 12:47

A Megyei Kézilabda Diákolimpia döntőjén a III. korcsoportos lány csapatunk a 4. helyen végzett. Szeretettel gratulálunk!

A csapat tagjai: Mikó Regina 7.d, Garamvölgyi Fanni 7.d, Lőkös Lilla 6.a, Nagy Gréta 7.a, Varga Lili Hédi 6.a, Nagy Eszter 6.a, Pethő Dorina Mirella 5.b, Kártik Emma 6.a, Lakatos Léna 5.a, Machán MÍra Réka 5.b, Szabó Veronika 7.d, Edző: Ulics István

Márciusra tervezett Iskolakóstolgató foglalkozásaink elmaradnak

2020.03.11, 11:32

Kedves Szülők! A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és AMI a 2020. márciusára tervezett Iskolakóstolgató foglalkozásait a gyermekek és családok egészségének megóvása érdekében nem tartja meg.

Elmaradt foglalkozások időpontja:

2020. március 11. (szerda)

2020. március 18. (szerda)

2020. március 25. (szerda)

Kérjük szíves megértésüket!

Körzeti Sportmászó Diákolimpia

2020.03.11, 11:19

2020. március 9-én rendezte meg a Széchenyi István Tagintézmény az I-IV. korcsoportosok Sportmászó Diákolimpia körzeti döntőjét. A rendezvény 35 résztvevője a SZIRT Sport Egyesület versenymászói által előkészített három nehézségi és két gyorsasági úton bizonyíthatták ügyességüket. A korcsoportok győztesei résztvevői lesznek a budapesti „KLÉBI” sportmászó csarnok által szervezett országos döntőn is 2020. április19-én, ahol az I-IV. korcsoportok fiú és lány kategóriáiban képviselik Berettyóújfalu mászósportját.

Iskolánk diákjai szép eredményeket értek el, melyhez szeretettel gratulálunk.

Gut Benedek Vidor 2.b 1. hely

Briczky Gábor Máté 6.b 1. hely

Patai Fruzsina 6.b 2. hely

Rácz Kinga 3.a 3. hely

Vágner Ágota 5.a 3. hely

Elűztük a telet

2020.03.11, 09:05

Hangos kolompolással, tánccal és zenéléssel űztük el végleg a telet iskolánk aulájában.

A télűző félórás mulatságot a Rákóczi Tagóvoda szervezte.

A farsangot záró ünnepre számos óvodából sok kisgyermek érkezett, hogy együtt űzzék el a telet az iskola kisdiákjaival. A Rákóczi Tagóvoda célja a délelőtti játékos rendezvénnyel az volt, hogy a gyerekek megismerjék a télvégi hagyományokat.

Blahó Örs A IV. Székely István Emléktorna legjobb kapusa lett

2020.03.09, 20:21

Március 1-jén 8 csapat részvételével 4. alkalommal került megrendezésre a Székely István emlékét őrző torna Püspökladányban. Ebben az esztendőben az U13-as korosztály csapatai vívhattak meg egymással.

A labdarúgó tornán a BUSE is részt vett, és 2. helyet szerzett. A csapat kapusa, Blahó Örs, 7.a osztályos tanuló elnyerte a legjobb kapus címet. Szeretettel gratulálunk tanulónknak a különdíjhoz és az egész csapatnak a 2. helyhez!

„Sport a test útján nyitja meg a lelket!”

2020.03.08, 19:37

2020. március 7-én rendezték Gyomaendrődön a Dél-keleti régió területi birkózó bajnokságát Diák I. és II. korosztályban. 147 versenyző mérlegelt. Iskolánkat két tanuló képviselte.

Az ünnepélyes megnyitó után rendhagyó módon nem kezdődtek meg a versenyek, hanem az összes versenyző hídba vetődött, a Magyar Birkózó Szövetség felhívásához csatlakozva, ezzel is népszerűsítve a Európai Olimpiai kvalifikációs versenyt.

Ezután viszont megkezdődtek az izgalmas mérkőzések.

Mindkét tanulónk: Varga Lili 6.a és Hajnal Levente 7.a bronzérmet szerzett.

Ezzel kvalifikálták magukat az országos döntőbe.

Nekik és edzőjüknek is gratulálunk!

„A sport megtanít az életre: küzdésre, nyerni és veszíteni

tudásra, arra, hogy semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel,

aki megküzd érte.”

Filharmónia előadáson jártak diákjaink

2020.03.06, 19:18

„A zene olyan örömöt okoz, amelyet az emberi természet nem nélkülözhet.” (Konfuciusz)

3.b és 7.a osztályos diákjaink 2020. március 5-én a Debrecen Dixieland Jazz Band előadásán vettek részt a Nadányi Zoltán Művelődési Házban.

Köszönet a szervezésért!

Körzeti Kézilabda Diákolimpia IV. korcsoportos lányok I. hely

2020.03.05, 18:52

A Körzeti Kézilabda Diákolimpián a IV. korcsoportos lány csapatunk az 1. helyen végzett. Szeretettel gratulálunk!

A csapat tagjai: Kiss Berta, Fráter Janka, Mikó Regina, Garamvölgyi Fanni, Horváth Lili - Széchenyi István Tagiskola, Kovács Nikoletta, Nagy Gréta, Nagy Eszter, Kártik Emma

NTMFSZ/IDF Magyar Bajnokság

2020.03.04, 21:28

Az idei szezon első versenye egyben kvalifikáció is volt a 2020-as világbajnokságra. A debreceni Piruett Tánc Stúdió 52 táncossal utazott Üllőre. Show tánc kategóriában, youth junior és felnőtt korosztályban összesen 14 koreográfiát mutattak be a lányok.

A youth formáció - melynek Mózsik Boglárka Lilla 4.a osztályos tanulónk is a tagja - Búzakalászok elnevezésű tánca aranyérmet szerzett, továbbá mint a legötletesebb koreográfia, egyesületi különdíjban részesült.