Szepesi Petra Kazinczy-jelvényben részesült

2018.04.10, 07:04

A Kisújszálláson megrendezett Szép Magyar Beszéd Verseny Tiszántúli Fordulóján nyújtott kiváló teljesítményéért Szepesi Petra 7.b osztályos tanulónk a Kazinczy-jelvény bronz fokozatában részesült. Sok szeretettel gratulálunk! Felkészítő tanár: Kiss Tamás

A 2017-2018. tanévi Diákolimpia labdarúgó körzeti döntőjén I. és II. helyezést értek el diákjaink

2018.04.09, 10:23

I. korcsoportban  az 1. és 2. osztályosainkból álló csapat 1. helyezést szerzett.

A csapat tagjai: Daróczi Zoltán 2.a, Hoszpodár Péter 2.b, Balogh Tamás 2.b, Stettner Martin 1.a, Nagy Bence 2.b, Herczeg Bálint 2.b

II. korcsoportban a 3. és 4. osztályos diákjaink a 2. helyet szerezték meg

A csapat tagjai: Balázsi Boldizsár 3.a, Bácsa Sándor 4.a, Blahó Örs 5.a, Szilágyi Márton 4.b, Kapás Bence 4.b, Szász Kristóf Bendegúz 4.b

Gratulálunk a kis focistáinknak!

Iskolai beiratkozás – Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2018.04.09, 08:00

Időpontja:

2018. április 12. (csütörtök) 7.30 – 17.00 óráig

2018. április 13. (péntek) 7.30 – 17.00 óráig

A beiratkozáshoz az alábbi dokumentumok szükségesek:

• A gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • A gyermek nevére kiállított személyi azonosító
  • A gyermek nevére kiállított lakcímkártya
  • Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás, azaz óvodai szakvélemény
  • Nyilatkozat a szülői felügyeleti jogról

- ha közösen nevelik/gyakorolják a nevelési jogot közös nyilatkozat szükséges (édesapának is alá kell írnia, ezért ilyen nyilatkozatot minden óvodába küldünk, mert ez megkönnyíti a beíratást)

- ha csak az egyik szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, akkor hozni kell róla igazolást(szülők gyámhivatalban felvett nyilatkozata a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról; másik szülő halotti anyakönyvi kivonata; Gyámhivatal határozata; Bíróság ítélete).

• A gyermek TAJ száma
  • A gyermek adóazonosítója
  • Ha van:

- rendszeres gyermekvédelmi kedvezményről határozat,

- igazolás tartós betegségről,

- hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetről határozat,

- szakértői bizottság véleménye SNI-ről, BTMN-ről.

Hány éves gyermeket kell beíratni iskolába?

Azokat a gyermekeket, akik 2018. augusztus 31-ig betöltik a 6. életévüket.

Ezt a szülőnek, akkor is meg kell tennie, ha gyermeke még 1 évig az óvodában marad.

SZERETETTEL VÁRJUK ÖNÖKET A BEIRATKOZÁSKOR!

Kurtán Mónika intézményvezető

Töretlen a Piruettes lányok sikere! Kijutottak a VB-re!

2018.04.09, 07:58

A rengeteg kitartó munka, a sok türelem, a heti négy edzés meghozta gyümölcsét! Lakatos Tamara 7.a és Papp Panna 5.b osztályos tanuló két versenyen vett részt a hétvégén. Szombaton az IDF kvalifikációs versenyén Üllőn táncoltak, ahol a Szent korona gyémántjai és Legyek koreográfiával 1. és 3. helyezést értek el. Ezzel kijutottak a május végén megrendezésre kerülő világbajnokságra, amely egy gyönyörű helyen, Horvátországban, Pulán kerül megrendezésre. Vasárnap pedig Tiszavasvárin, a Revolution Dance Cup országos minősítő versenyén arany minősítést szereztek! Gratulálunk!

Kirándulás Óz birodalmában

2018.04.09, 06:52

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola diákjainak és pedagógusainak egy lelkes csapata felkerekedett 2018. április 8-án reggel és ellátogattak a fővárosba, hogy megnézzék az Óz, a csodák csodája előadást a Vígszínházban.

A látványos zenés mesét követően a Margitsziget festői környezetében, piknikezés közben beszélték meg a színházban látottakat.

Varga Lili újabb szép eredménye

2018.04.09, 05:49

2018. április 7-én került megrendezésre a Diák I-II. Területi Szabadfogású Bajnokság Gyöngyösön. 24 Egyesület, 160 "gyermeke" küzdött az érmekért, ahol Varga Lili 4.a bronzérmet szerzett. Gratulálunk a szép eredményhez!

„Határtalanul” - Tanulmányi kirándulás Erdélybe

2018.04.06, 09:11

A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 34 fő hetedik osztályos tanulója és 4 fő pedagógusa négynapos erdélyi kiránduláson vesz részt. Az utazást az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatja.

A program megvalósítása: 2018. május 08 – 2018. május 11. között történik.

A pályázat száma: HAT-17-01-2017-00274

A pályázat címe: Székelyföldi örökségünk.

Csoportunk Románia magyarlakta területeire utazik. Tanulmányutunk során a felkeresett települések történelmi nevezetességeivel, kultúrájával és természeti értékeivel ismerkedhetnek meg tanulóink.  A programok, az emlékhelyek felkeresése tudatosíthatja tanulóikban az egy nemzethez tartozás élményét.

A tanulmányi kirándulás rövid programterve:

• 2018. május 08. Arany relikviák megtekintése Nagyszalontán. Megemlékezések Farkaslakán és Szejkefürdőn.
  • 2018. május 09. Diáktalálkozó a Kájoni János Általános Iskolában. Kirándulás Csíksomlyóra és Gyimesbükkre.
  • 2018. május 10. Egész napos kirándulás a Gyilkos tóhoz és a Békás szorosba.
  • 2018. május 11. Korondi fazekasok munkáinak a megismerése. Parajdi sóbánya megtekintése.

Herczeg Barna projektvezető

József Attila-bál 2018

2018.04.06, 08:22

Szeretettel meghívjuk a szülőket, a jelenlegi és régi diákjainkat és minden kedves érdeklődőt a 2018. április 14-én, 19 órától kezdődő József Attila-bálra, melynek helyszíne az iskola sportcsarnoka.

Megyei 1. helyezett lett lövészetben Vágner Lara

2018.04.05, 12:12

2018. március 26-án került megrendezésre Debrecenben az Általános és Középiskolások Hajdú-Bihar Megyei Lövészbajnoksága.

Vágner Lara 5.b osztályos diákunk a nyíltirányzékú 20 pontos légpuska lövészetben I. helyezést ért el, ezzel továbbjutott az országos bajnokságra.

Szeretettel gratulálunk ehhez a nagyszerű eredményhez!

XII. Víz Világnapja Úszóverseny-Miskolc

2018.04.04, 18:49

Iskolánk 3.a osztályos tanulója, Mohácsi Gergő remekül szerepelt ezen a versenyen, ahol 50 m mellúszásban bronzérmes lett. Szeretettel gratulálunk Neked!